Čech přežil penaltu a pomohl Chelsea k demolici Mariboru

21. 10. 2014 20:11
Petr Čech si odbyl premiéru v letošním ročníku Ligy mistrů. Pomohl Chelsea k drtivé výhře nad Mariborem.
Radost hráčů Chelsea
Radost hráčů Chelsea | Foto: Reuters

Praha - Brankář Petr Čech si odbyl premiéru v letošním ročníku Ligy mistrů. Pomohl Chelsea k drtivé výhře nad Mariborem 6:0.

Úterní program 3. kola základních skupin přinesl také několik rekordů. Šachtar Doněck jako první tým v soutěži vyhrál úvodní dějství 6:0 a nakonec zvítězil na hřišti běloruského Borisova 7:0. Jeho kanonýr Luiz Adriano jako druhý v historii soutěže po Lionelu Messim z Barcelony zaznamenal v jednom utkání pět branek.

Bayern Mnichov dal v první půli na hřišti AS Řím pět gólů, soupeře rozdrtil 7:1 a udržel si stoprocentní bodovou bilanci. Celkem dnes padlo na osmi stadionech 40 gólů, což je druhý nejvyšší počet za jeden den Ligy mistrů. Více se střelci činili jen 1. října 1997 (44 branek).

Čech oslavil po návratu nulu

Čech si připsal teprve třetí start ve dvanáctém soutěžním utkání Chelsea v nové sezoně. Za "Blues" předtím chytal jen v duelu Ligového poháru s Boltonem a 66 minut utkání s Arsenalem, v němž se zranil Belgičan Thibaut Courtois, který dnes zůstal na lavičce.

Český brankář působil mezi tyčemi jistě a v 64. minutě ustál penaltu, když hostující Ibraimi trefil tyč. Čech neinkasoval z posledních čtyř penalt, kterým v Lize mistrů čelil.

Jinak ale útočila Chelsea. Skóre otevřel Rémy, který vzápětí kvůli zranění přepustil místo Drogbovi. Útočník z Pobřeží slonoviny ve 23. minutě proměnil penaltu a připsal si první gól po letním návratu do Chelsea. Trefil se i Terry, pak si dal vlastní branku Viler a nejvyšší výhru "Blues" v Lize mistrů zařídily v závěru dva Hazardovy góly.

Bayern rozcupoval AS Řím

Ve šlágru večera mezi druhým týmem italské ligy AS Řím a vedoucím celkem bundesligy Bayernem Mnichov se očekával vyrovnaný průběh, jenže německý šampion soupeře během úvodní půle zcela zesměšnil. Dva z pěti gólů dal Robben, trefili se také Götze, Lewandowski a z penalty Müller. Do dnešního dne ještě žádný tým v Lize mistrů nedokázal při venkovním utkání vstřelit do přestávky pět gólů.

Římané inkasovali za 45 minut více branek než v sedmi kolech Serie A, po pauze zaznamenal aspoň čestný gól domácích Gervinho. Brankář Neuer inkasoval po 813 minutách. Bayern ale přidal další dvě trefy a zatím jako jediný neztratil ve třech zápasech ani bod.

Ještě víc dokázal historické tabulky vylepšit Šachtar na stadionu v Borisově. Doněcký celek jako první dokázal vyhrát úvodní poločas 6:0 a vděčí za to především Luizi Adrianovi. Brazilský kanonýr jako první hráč v historii Ligy mistrů vstřelil čtyři branky v prvním poločase a navrch přidal po pauze ještě pátou, čímž vyrovnal střelecký počin Messiho.

Citizens čekají na výhru

Fotbalisté Manchesteru City se ani ve třetím zápase nedočkali prvního vítězství. Anglický šampion v dnešním utkání na hřišti CSKA Moskva ztratil dvougólový náskok a s ruským týmem jen remizoval 2:2. Na kontě má jen dva body.

Manchester City vyhrál oba loňské vzájemné duely a také dnes dlouho kráčel za třemi body. Agüero, který o víkendu čtyřmi góly zařídil vítězství 4:1 nad Tottenhamem, otevřel skóre a ještě do přestávky zvýšil Milner, který navíc minutu po svém zásahu trefil brankovou konstrukci.

Zdálo se, že favorit má utkání pevně v moci, jenže CSKA, který kvůli rasistickému chování fanoušků hraje domácí zápasy skupiny před prázdným hledištěm, skóre v druhé půli dorovnal. V 65. minutě snížil Doumbia a čtyři minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů z penalty Natcho.

Dalších sedm zápasů dnešního programu se hraje od 20:45. V brance Chelsea se proti Mariboru potřetí v sezoně objeví český brankář Petr Čech. Za "Blues" dosud chytal jen v duelu Ligového poháru s Boltonem a 66 minut utkání s Arsenalem, v němž se zranil Belgičan Thibaut Courtois.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

CSKA Moskva - Manchester City 2:2 (0:2)

Branky: 65. Doumbia, 86. Natcho z pen. - 29. Agüero, 38. Milner. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.). Bez diváků.

AS Řím - Bayern Mnichov 1:7 (0:5)

Branky: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 36. Müller z pen., 78. Ribéry, 80. Shaqiri. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 9:1 9
2. AS Řím 3 1 1 1 7:9 4
3. Manchester City 3 0 2 1 3:4 2
4. CSKA Moskva 3 0 1 2 3:8 1

Skupina F:

Apoel Nikósie - Paris St. Germain 0:1 (0:0)

Branka: 87. Cavani. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

FC Barcelona - Ajax Amsterodam 3:1 (2:0)

Branky: 7. Neymar, 24. Messi, 90.+4 Ramírez - 88. El Ghazi. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). Diváci: 79.357.

1. Paris St. Germain 3 2 1 0 5:3 7
2. FC Barcelona 3 2 0 1 6:4 6
3. Ajax Amsterodam 3 0 2 1 3:5 2
4. Apoel Nikósie 3 0 1 2 1:3 1

Skupina G:

Schalke 04 - Sporting Lisabon 4:3 (1:1)

Branky: 34. Obasi, 51. Huntelaar, 60. Höwedes, 90.+3 Choupo-Moting z pen. - 64. z pen. a 78. Adrien Silva, 16. Nani. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ČK: 33. Maurício (Sporting).

Chelsea FC - NK Maribor 6:0 (3:0)

Branky: 77. z pen. a 90. Hazard, 13. Rémy, 23. Drogba z pen., 31. Terry, 54. vlastní Viler. Rozhodčí: Makkelie - Langkamp, Diks (všichni Niz.). Diváci: 41.126.

1. Chelsea 3 2 1 0 8:1 7
2. Schalke 3 1 2 0 6:5 5
3. Maribor 3 0 2 1 2:8 2
4. Sporting Lisabon 3 0 1 2 4:6 1

Skupina H:

FC Porto - Athletic Bilbao 2:1 (1:0)

Branky: 45. Herrera, 75. Quaresma - 58. G. Fernández. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

BATE Borisov - Šachtar Doněck 0:7 (0:6)

Branky: 28. z pen., 36., 40., 44. a 82. z pen. Luiz Adriano, 11. Teixeira, 35. Douglas Costa. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.).

1. FC Porto 3 2 1 0 10:3 7
2. Šachtar Doněck 3 1 2 0 9:2 5
3. BATE Borisov 3 1 0 2 2:14 3
4. Bilbao 3 0 1 2 2:4 1