reklama

Conte chce vrátit Itálii zpět mezi světovou elitu

Antonio Conte. Antonio Conte. autor: Reuters
Nový trenér italských fotbalistů Antonio Conte chce vrátit reprezentační tým mezi světovou elitu.

Řím - Nový trenér italských fotbalistů Antonio Conte chce vrátit reprezentační tým mezi světovou elitu. Podle bývalého kouče Juventusu Turín musejí "Azzurri" po letošním nepovedeném mistrovství světa začít od nuly.

"Mám rád náročné úkoly. Jsem přesvědčen, že můžeme opět povstat, protože Itálie musí být mezi nejlepšími týmy na světě," řekl Conte při svém dnešním oficiálním jmenování. Na lavičce na příští dva roky nahradil Cesareho Prandelliho, který odstoupil po vyřazení Itálie v základní skupině MS v Brazílii.

"Přináším sem svou mentalitu. Žiju pro vítězství. Rozdíl mezi vítězstvím a porážkou je pro mě stejný jako rozdíl mezi životem a smrtí," prohlásil pětačtyřicetiletý trenér.

Conte během tří let v Turíně získal tři mistrovské tituly, ale v polovině července překvapivě rezignoval, přestože měl ještě rok platnou smlouvu. Jako důvod uváděl vyčerpání, spekulovalo se však i o sporech s vedením klubu. S italskou federací prý ještě tehdy domluvený nebyl.

"Nečekal jsem, že budu v této pozici 35 dnů po odchodu z Juventusu. Myslel jsem na cestování po Evropě, zlepšování se v jazycích. Chtěl jsem si počkat na elitní klub v Evropě, který bych převzal možná během sezony nebo na jejím konci," přiznal Conte.

Každý fotbalista bez ohledu na minulé zásluhy mu prý musí dokázat, že si zaslouží oblékat dres národního mužstva. "Je lepší mít 25 méně talentovaných hráčů s touhou ukázat svou cenu než hráče, kteří neprojevují svou náklonnost k reprezentaci. Nikdo nemá nic jistého, začínáme od nuly," upozornil bývalý záložník.

Svůj debut si odbude 4. září v domácím přípravném utkání s Nizozemskem. Itálii v kvalifikační skupině o postup na Euro 2016 čekají Chorvatsko, Bulharsko, Ázerbájdžán a Malta.

reklama