Corinthians jsou prvním finalistou šampionátu klubů

12. 12. 2012 13:38
Brazilský mistr Corinthians vyhrál nad akrickými šampiony Al Ahlí 1:0 a je prvním finalistou MS klubů v Japonsku.
Guerrero při gólové hlavičce
Guerrero při gólové hlavičce | Foto: Reuters

Toyota (Japonsko) - Fotbalové mistrovství světa klubů zná prvního finalistu. Stal se jím brazilský mistr Corinthians, když porazil v semifinále egyptského šampiona Al Ahlí 1:0.

Jediný gól utkání vstřelil hlavou ve 30. minutě José Paolo Guerrero.

První poločas patřil vládcům Jižní Ameriky. Corinthians měli častěji míč na kopačkách a vypracovali si i první příležitost. Douglasova rána ale mířila těsně vedle.

Síť se vlnila až ve 30. minutě. Al Ahlí se dostalo pod tlak a soupeř po sérii rohových kopů udeřil. Douglas vrátil odražený míč zpátky do ohně, kam si na hranici ofsajdu naběhnul Guerrero a hlavičkou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

Po zbytek poločasu byli Corinthians aktivnějším týmem, vedoucí branka je uklidnila a dobře kombinovali.

Změna přišla po přestávce. Al Ahlí zvýšilo nasazení a brazilský klub zatlačila do pokutového území. Jenže Rabia z dálky bránu těsně minul a Fathi zase trefil z úhlu tyč.

Definitivní tečku mohl dát zápasu v 74. minutě Paulinho, ale v dobré pozici napálil míč jen do clonícího obránce. Corinthians se v závěru zatáhli a bránili těsný výsledek. Král fotbalové Afriky měl v posledních minutách už vychýlenou mušku, a tak se stav nezměnil.

Corinthians tak čeká finále, ve kterém se střetnou s někým z dvojice Chelsea - Monterrey. Jejich souboj je na programu ve čtvrtek.