reklama

Sparta dezinfikuje Strahov, covid lítá i na Bohemce. Virus zřejmě pochází z diskotéky

Strahovský stadion je momentálně uzavřený Strahovský stadion je momentálně uzavřený autor: Jan Langer
Do koronavirové karantény nemíří pouze béčko fotbalové Sparty, ale i mládežnické rezervy dalších pražských klubů - Bohemky a Dukly.

Nákaza se mezi mladými fotbalisty pravděpodobně rozšířila během party v jednom ze známých pražských klubů, kde parta hráčů ze zmiňovaných klubů údajně měla přijít do kontaktu s nakaženou dívkou.

"Přípravu na nový ročník jsme zahájili 8. července. Jeli jsme podle plánu, o víkendu jsme absolvovali přípravný zápas s Táborskem. U-19 se však objevil nález koronaviru a všechny tři kategorie U17, U18 a U19 zamířily do karantény. Plánovaný turnaj v Blšanech byl odložen," vysvětluje Luboš Urban, trenér rezervy Dukly.

Klubové "trasování" okamžitě proběhlo i mezi jeho svěřenci. "Z mého týmu se přihlásili tři kluci, že se akce zúčastnili. Okamžitě jsem zrušil pondělní a úterní tréninky, je nařízeno plošné testování napříč týmy. Až po výsledcích uvidíme, co bude dál," dodal Urban.

Kvůli výskytu koronaviru museli přerušit letní přípravu i fotbalisté třetiligové sparťanské rezervy. Hráči letenského béčka nastoupili na dva týdny do karantény a klub zrušil plánované soustředění v Písku.

Sparta o onemocnění covid-19 v B-týmu informovala na svém webu, podle informací Aktuálně.cz se zatím jedná o jeden pozitivní nález. Klub momentálně uzavřel budovy tréninkového stadionu na Strahově a probíhá dezinfekce jeho prostor. "Řídíme se dle pokynů Krajské hygienické stanice. Výhoda snad může být v tom, že je letní období a týmy jsou na různých soustředěních, takže nejsou pohromadě," vysvětluje ředitel letenské komunikace Ondřej Kasík.

V ohrožení by neměli být ani fotbalisté A-mužstva, které má po konci sezony dovolenou a sejde se v pátek.

Stejné starosti řeší i management v Bohemians, kde se jako první objevil pozitivní případ v devatenáctce, následné plošné testování odhalilo další dva nakažené v rezervním týmu. Ten zrušil plánované přípravné utkání se Znojmem a podle trenéra Vladimíra Hrušky zamířil do karantény.

Jeden případ koronaviru se objevil také v druholigovém Vyšehradě, kterému v úterý skončila sezona. Hráči jsou kvůli tomu v karanténě a nemohou na dovolenou.

reklama