reklama

V Barceloně uctívají legendu Cruyffa. Přijel i prezident Realu Madrid

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez pronáší řeč v Barceloně k uctění památky Johana Cruyffa. Prezident Realu Madrid Florentino Pérez pronáší řeč v Barceloně k uctění památky Johana Cruyffa. autor: ČTK
V Barceloně dnes oficiálně začala čtyřdenní vzpomínková akce k uctění klubové legendy Johana Cruyffa. Bývalý nizozemský fotbalista a trenér zemřel v Barceloně ve čtvrtek v 68 letech po boji s rakovinou.

Barcelona - V Barceloně dnes oficiálně začala čtyřdenní vzpomínková akce k uctění klubové legendy Johana Cruyffa. Jedním z prvních návštěvníků dočasného pamětního místa ve vstupní hale stadionu Nou Camp byl i prezident největšího barcelonského rivala Realu Madrid Florentino Pérez.

Bývalý nizozemský fotbalista a trenér Cruyff zemřel v Barceloně ve čtvrtek v 68 letech po boji s rakovinou. Trojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy našel v katalánské metropoli druhý domov. V Barce působil úspěšně jako hráč i kouč a zavedením své fotbalové filozofie položil základ k nejúspěšnějšímu období v dějinách klubu.

Památečnímu místu dominuje obří fotografie usmívajícího se Cruyffa, doplněná katalánskými i klubovými vlajkami a kyticemi červených růží. Oficiální vzpomínkovou akci zahájil šéf FC Barcelona Josep Bartomeu, kromě prezidenta konkurenčního Realu Péreze přišli například také zástupci barcelonského Espaňolu či Valencie.

Fanoušci a další hosté se budou moci do úterý podepisovat do kondolenční knihy, jež bude poté předána Cruyffově rodině.

reklama