21. 10. 2011 13:44
Češi outsidera zdolali jednozančně 6:0
Mexiko sedmnáctka
Mexiko sedmnáctka | Foto: web ČMFS

Almaty - Čeští fotbalisté do 17 let vyhráli i svůj druhý zápas první fáze kvalifikace o mistrovství Evropy, když zdolali Lichtenštejnsko 6:0.

Hattrickem se na vítězství podílel příbramský střelec Dominik Mašek, který se trefil už dvakrát při úvodní výhře nad Kazachstánem.

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára tak mají na dosah postup do další fáze. Jistotu jim může dát již odpolední výhra Irů nad Kazachstánem.

Češi měli proti outsiderovi skupiny skvělý úvod zápasu. Ve 12. minutě otevřel skóre Lukáš Kurušta z Karviné a hned nato začal úřadovat Mašek, který stihl čistý hattrick za dvanáct minut. Třetí gól zaznamenal z pokutového kopu. Po změně stran dali výsledku konečnou podobu ostravští hráči Kamil Půda a Karel Neumann.

Skupinu Češi uzavřou v pondělí od 11:00 proti Irsku.