Kozáčikova školácká chyba připravila Plzeň proti CSKA o bod

Václav Procházka nevěří tomu, jakým způsobem inkasovala třetí gól.
Plzeň přitom měla utkání a už ve čtvrté minutě skóroval František Rajtoral. A za dvanáct minut později předvedli hosté perfektně zahraný brejk. Milan Petržela uvolnil Marka Bakoše (v bílém), který šel zleva sám na gólmana. Rozhodl se pro technické zakončení, kterým překonal Akinfejeva, ale vracející se Pontus Wernbloom nebezpečí zažehnal.
O tři minuty později bylo srovnáno. Útočník Ahmed Musa potvrdil svou rychlost, na levé straně přesprintoval obránce, našel na hranici pokutového území Zorana Tošiče (v červeném)  a ten střelou do protipohybu nedal Kozáčikovi šanci. Prolomil tím po 397 minutách střeleckou mizérii CSKA a nastartoval obrat.
Plzeňští ve 29. minutě propadli, domácí rychle zakombinovali, Tošič uvolnil Keisukeho Hondu (v červeném)  a japonský hvězdný záložník chladnokrevně zakončil. Podíval se a šajtlí obstřelil Kozáčika přesně k tyči.
Domácí čekali na chybu hostů a ta přišla v 79. minutě. Už se zdálo, že brejk soupeře obrana zažehnala, a Radim Řezník poslal malou domů, jenže brankář Kozáčik chyboval a nechal si míč pod nohou utéct až do sítě.
2. 10. 2013 19:55

Petrohrad - Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli i své druhé utkání v základní skupině D Ligy mistrů.

V Petrohradu podlehli CSKA Moskva 2:3, přestože vedli už po čtyřech minutách po gólu Františka Rajtorala a poté měli další gólové šance.

Ruský šampion však třemi brankami po chybách v plzeňské obraně skóre otočil, když především třetí gól si Viktoriáni za rámeček nedají. Po malé domů Radima Řezníka totiž brankář Matúš Kozáčik promáchl při pokusu o zpracování méče a balon mu pod nohou projel do branky.

"Takováhle chyba se mi stala poprvé, škoda, že v takovémhle zápase. Dnes byla šance s nimi něco uhrát," kál se po utkání v rozhovoru pro Českou televizi Kozáčik.

Viktorii tak nepomohlo ani snížení Marka Bakoše v nastavení druhého poločasu.

Viktoriánům se povedl úvod

Plzeň vstoupila do utkání skvěle. Soupeře zaskočila gólem už ve 4. minutě, kdy se po odražené střele Petržely dostal k snadné dorážce Rajtoral.

A mohlo být lépe. Druhý gól měl po laxním vyboxování Akinfejeva na hlavě Kolář a následně mohl rychlý brejk Západočechů dotáhnout Bakoš, ale jako zakončení odpálili domácí obránci.

V 19. minutě potrestal toto zahození šanci Tošič, který po dobré přihrávce Musy vyrovnal na 1:1. Domácí se dostali do zápasu, měli více ze hry a přidali druhý gól, když střelec prvního gólu skvěle našel Hondu, který obstřelil vyběhnuvšího Kozáčika.

Po střele Zubera, kterou lapil Kozáčik, mohl na druhé straně vyrovnat Rajtoral, ale nepříliš poveden ránu zneškodnil branář CSKA. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Bakošův gól přišel pozdě

Po přestávce CSKA pokračovalo v mírné převaze a Musa trefil z bezprostřední blízkosti tyč. Poté už se Plzeň osmělila a hnala se za srovnáním. Jenže ani Kolář, ani Petržela úspěšní při svých šancích nebyli.

V 79. minutě přišla obrovská hrubice brankáře Kozáčika. Kterému podjela pod kopačkou malá domů od Řezníka, který v zápase zaskakoval na levé straně obrany za zraněného Limberského.

Hosté to po smolném gólu nezabalili a v nastavení ještě snížili na 2:3, když chyboval také gólman Akinfejev. Rohový kop totiž vyboxoval jen na čelo Tecla a padající míč hlavou poslal do sítě Bakoš.

Vrba: Góly jsme jim darovali sami

To bylo ale všechno, co Západočeši zvládli. V tabulce skupiny D tak jsou i nadále bez bodu a cesta za vytouženým třetím místem se jim komplikuje.

"Vstup se nám vydařil, měli jsme šance, že jsme mohli vést i 3:0, ale bohužel jsme je neproměnili a sami jsme soupeři darovali góly vlastními chybami. Hráčům bych chtěl poděkovat za druhý poločas, kdy bojovali o lepší výsledek, ale bohužel teď naše pozice ve skupině bude složitá," řekl po zápase kouč Plzně Pavel Vrba.

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

Branky: 19. Tošič, 29. Honda, 79. vlastní Řezník - 4. Rajtoral, 90.+1 Bakoš. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). ŽK: Hořava, Tecl (oba Plzeň). Diváci: 6200.
CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Šennikov - Wernbloom, Elm (72. Milanov) - Tošič, Honda, Zuber (64. González) - Musa (88. Vitinho). Trenér: Sluckij.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Řezník (84. Pospíšil) - Horváth, Hořava (77. Ďuriš) - Petržela, Kolář, Kovařík (70. Tecl) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Manchester City - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 6:1 6
2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
4. Viktoria Plzeň 2 0 0 2 2:6 0