reklama

Čtveřice z bundesligy možná bude moci proti Belgii nastoupit

Vladimír Darida (vlevo) i Pavel Kadeřábek možná proti Belgii budou moci nastoupit Vladimír Darida (vlevo) i Pavel Kadeřábek možná proti Belgii budou moci nastoupit autor: Milan Kammermayer
Čtveřice hráčů z bundesligy nakonec možná bude moci za fotbalovou reprezentaci nastoupit i v sobotním domácím utkání kvalifikace MS proti Belgii.

Německo v pátek zmírnilo cestovní opatření proti koronaviru a při návratu z Čech už nebude potřeba nastoupit do povinné karantény. Hertha Berlín už informovala o tom, že záložník Vladimír Darida přicestuje do Prahy za národním týmem. Vedení reprezentace situaci řeší s jednotlivými kluby.

Belgie? Ze zlaté mládeže vyrostl nejlepší tým světa, říká kouč Šilhavý. A řeší Kúdelu Belgie? Ze zlaté mládeže vyrostl nejlepší tým světa, říká kouč Šilhavý. A řeší Kúdelu Čtěte zde

Brankář Jiří Pavlenka z Brém, obránce Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu, útočník Patrik Schick z Leverkusenu a Darida nastoupili ve středečním úvodním kvalifikačním utkání proti Estonsku na neutrální půdě v polském Lublinu, kam byl zápas přeložen po zpřísnění koronavirových opatření v pobaltské zemi.

Jelikož v Německu dosud platila po návratu z Čech karanténní povinnost, kvarteto mělo sobotní zápas v Praze vynechat. Spolková vláda ale odebrala Česko z rizikových oblastí s výskytem nových mutací koronaviru a trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý nakonec možná bude moci krajánky z bundesligy využít i proti Belgičanům.

"Poté co Česká republika a Slovensko už nejsou považovány za rizikové oblasti pro nové mutace koronaviru, se (Dedryck) Boyata, Darida a (Peter) Pekarík připojí ke svým národním týmům na zápasy Česko - Belgie a Slovensko - Malta," uvedla Hertha na twitteru. Krátce nato dodala, že Belgičan Boyata a Slovák Pekarík se už k reprezentačním celkům připojili.

"K aktualizaci hygienických opatření vůči jiným státům došlo v Německu až v podvečerních hodinách. Komunikujeme s kluby a prověřujeme aktuální stav, nicméně situace se neustále vyvíjí. Čekáme především na vyjádření hygienických autorit na německé a české straně a také od bundesligových klubů," řekl novinářům mluvčí české reprezentace Petr Šedivý.

V bundesligových klubech mají čtveřici hráčů i Belgičané. Vedle Boyaty z Herthy působí v Dortmundu křídelníci Thomas Meunier a Thorgan Hazard a ve Wolfsburgu pak náhradní gólman Koen Casteels.

Podle informací z minulého týdne měla česká čtveřice z bundesligy kvůli pandemickým omezením chybět i v závěrečném březnovém utkání v úterý ve Walesu. Poté ale došlo v Německu ke změkčení opatření při cestách z Velké Británie a kvarteto by mohlo do Cardiffu odcestovat.

reklama