Čtvrtý Arsenal porazil Newcastle a je blízko Lize mistrů

28. 4. 2014 23:12
Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize Newcastle 3:0 a v tabulce si upevnili čtvrté místo, které zaručuje start v Lize mistrů.
Arsenal porazil Newcastle a je blízko udržení pozice pro Ligu mistrů
Arsenal porazil Newcastle a je blízko udržení pozice pro Ligu mistrů | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize Newcastle 3:0 a v tabulce si upevnili čtvrté místo, které zaručuje start v Lize mistrů. Před pátým Evertonem mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů a mají nadosah účast v prestižní soutěži i v 17. sezoně za sebou.

Trenér Newcastlu Alan Pardew se vrátil na lavičku po odpykání sedmizápasového trestu za březnový konflikt s Davidem Meylerem z Hullu, kterému dal hlavičku. Ani to ale nezabránilo šesté prohře jeho týmu v Premier League za sebou, což se klubu stalo poprvé od ledna 1987.

Arsenal poslal do vedení Laurent Koscielny, který usměrnil míč do sítě po přímém volném kopu Santiho Cazorly. Za gólové oslavy si pak vysloužil žlutou kartu. Druhou branku přidal krátce před přestávkou záložník Mesut Özil, který dorazil neúspěšné pokusy Oliviera Girouda.

Kanonýr Arsenalu Giroud si chuť spravil v 66. minutě, kdy si naběhl na Özilův centr a hlavičkou poslal míč pod břevno. Tomáš Rosický přišel na hřiště v 74. minutě a v závěru se fanoušci po jeho pádu v pokutovém území dožadovali penalty. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.