reklama

D1 raději neriskovat. Mladíci Zbrojovky letěli od maturity na zápas vrtulníkem

Podívejte se, jak cestovali mladí hráči Zbrojovky Brno na zápas vrtulníkem. Sport
Velmi hektické pondělí mají za sebou dva mladí hráči Zbrojovky Brno, Antonín Růsek a Ondřej Pachlopník. Během pár hodin museli stihnout maturitní zkoušku, dramatický přesun přes polovinu republiky a následně druholigový zápas s Duklou.

Zkouška z dospělosti čekala oba mladíky v pondělí v Kladně, ale druholigový zápas s pražskou Duklou v Brně. A protože zkoušky končily až ve tři hodiny odpoledne, začal souboj s časem. 

Za normálních okolností by přesun do Brna autem měl trvat méně než tři hodiny, ale protože v cestě stojí rozkopaná D1, rozhodl se nakonec klub vyslat pro oba hráče vrtulník. Ten zvládl stejnou cestu za polovinu času a na letišti v Medlánkách přistál už v půl páté odpoledne. 

"Ze začátku jsem byl trochu vyklepaný, ale postupně jsem si zvykl," uvedl na webu Zbrojovky Růsek. "Uteklo to rychle, letěli jsme asi hodinu a půl. Po dálnici by se to teoreticky stihnout dalo, ale pomaleji a s reálnou hrozbou komplikací. Takhle jsme byli v Brně včas a rychle."

"Ze začátku jsem se bál, ale pak jsem si to užíval. Přál bych to každému, je to úplně jiné než letět v letadle. Bylo krásně, čisté nebe, hezká viditelnost, jen občas menší turbulence," dodal Pachlopník.

Růsek s Pachlopníkem tak dokonce stihli i předzápasovou přípravu. Do utkání, které skončilo remízou 0:0, první jmenovaný nastoupil od začátku a Pachlopník střídal.

Samotnou maturitu ale ještě oba mladíci splněnou nemají, protože v pondělí složili pouze její díl. "Další část jsme dělali v úterý, ale to bylo snad taky dobré. Poslední skládám osmnáctého a to se zase hraje," vysvětlil Pachlopník. Větší štěstí má Růsek, kterého čeká finále maturity až o den později.

reklama