Barák dal gól na San Siru, Verona však o vítězství nad AC Milán v nastavení přišla

Aktualizováno 8. 11. 2020 23:16
Fotbalista Antonín Barák pomohl Veroně v 7. kole italské ligy gólem k remíze 2:2 na hřišti AC Milán, který smazal dvougólové manko. "Rossoneri" odvrátili první ligovou prohru v ročníku ve třetí minutě nastavení druhé půle díky Zlatanu Ibrahimovicovi.
Antonín Barák slaví v dresu Verony gól, kterým na San Siru otevřel skóre utkání s AC Milán | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý záložník Barák otevřel na San Siru skóre v šesté minutě, kdy zblízka dorazil míč do sítě.

Navázal tak na dvě trefy proti Beneventu z minulého kola. V 19. minutě usměrnil domácí obránce Davide Calabria balon do vlastní branky.

O osm minut později vedoucí AC snížilo. Gól byl připsán rovněž jako vlastní Giangiacomu Magnanimu.

V 65. minutě nedal Ibrahimovic stejně jako v utkání Evropské ligy proti Spartě penaltu, v 90. minutě srovnal Calabria, jeho gól však kvůli ruce neplatil. Přesto Milán díky Ibrahimovicovi nakonec zachránil remízu a Serii A vede o dva body před Sassuolem. S osmi góly je Ibrahimovic nejlepším střelcem soutěže.

Juventus Turín remizoval na hřišti Lazia Řím 1:1. Hosty poslal do vedení v 15. minutě Cristiano Ronaldo, když do prázdné branky zblízka usměrnil ze vzduchu přihrávku Juana Cuadrada. Pětatřicetiletý Portugalec skóroval i ve čtvrtém ligovém utkání v sezoně, do nějž nastoupil. V závěru prvního poločasu nastřelil tyč.

Čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby vystřídal poté, co zblokoval střelu kotníkem a následně schytal úder kopačkou. "Ronaldo je pro nás klíčový hráč, stejně jako jím byl i v ostatních týmech, za něž hrál. Měl problémy s kotníkem a musel vystřídat," řekl trenér Juventusu Andrea Pirlo pro streamovací službu DAZN.

Domácím zařídil bod střelou z otočky Felipe Caicedo. "Tituly vyhráváte tehdy, když se staráte o každičký detail. V posledních deseti vteřinách jsme nedrželi míč a Lazio srovnalo," prohlásil jednačtyřicetiletý Pirlo. "Stará dáma" v tomto ligovém ročníku stále neprohrála, připsala si však už čtvrtou remízu.

AS Řím vyhrál díky hattricku Henrika Mchitarjana na hřišti FC Janov 3:1. Arménský reprezentant se poprvé trefil v nastavení prvního poločasu. Po přestávce srovnal Marko Pjaca, ale Mchitarjan dalšími dvěma góly zařídil Římanům plný bodový zisk.

"Giallorossi" si poradili i bez útočníka Edina Džeka, který má koronavirus. "Mluvil jsem s ním a řekl mi, že musím skórovat. Potřebujeme ho. Doufáme, že se brzy vrátí," konstatoval pro DAZN Mchitarjan.

Tým z italské metropole je čtvrtý, před ním je se stejným počtem bodů Neapol, jejíž výhru v Boloni zařídil Victor Osimhen. Oba celky ztrácejí bod na druhé Sassuolo a tři body na vedoucí AC Milán. O bod za Neapolí a AS jsou Juventus a Bergamo.

Atalanta prohrávala s Interem od 58. minuty, kdy se trefil Lautaro Martínez. Bod obstaral Bergamu v 79. minutě Alexej Mirančuk. "Měli jsme šance, abychom rozhodli. Možná nám chybí zabijácký instinkt, abychom si domů odvezli výsledky, které si zasloužíme. Místo toho inkasujeme vyrovnávací gól," uvedl pro Sky Sport Italia kouč milánského celku Antonio Conte.

FC Turín doma remizoval bez branek s Crotone, které jako jediné v ligové sezoně ještě nevyhrálo a je poslední.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

AC Milán - Hellas Verona 2:2 (27. vlastní Magnani, 90.+3 Ibrahimovic - 6. Barák, 19. vlastní Calabria), Lazio Řím - Juventus Turín 1:1 (90.+5 Caicedo - 15. Ronaldo), Bergamo - Inter Milán 1:1 (79. Mirančuk - 58. Martínez), FC Janov - AS Řím 1:3 (50. Pjaca - 45.+2, 66. a 85. Mchitarjan), FC Turín - Crotone 0:0, Boloňa - Neapol 0:1 (23. Osimhen).

1. AC Milán 7 5 2 0 16:7 17
2. Sassuolo 7 4 3 0 18:9 15
3. Neapol 7 5 0 2 15:7 14
4. AS Řím 7 4 2 1 16:11 14
5. Juventus Turín 7 3 4 0 15:6 13
6. Bergamo 7 4 1 2 18:14 13
7. Inter Milán 7 3 3 1 16:11 12
8. Hellas Verona 7 3 3 1 10:5 12