Další bezbranková remíza. Brazilské a mexické pušky mlčely

17. 6. 2014 22:50
Fotbalisté Brazílie jen remizovali s Mexikem v druhém utkání na mistrovství světa ve skupině.
Brazilci Neymar a Daniel Alvés v utkání s Mexikem
Brazilci Neymar a Daniel Alvés v utkání s Mexikem | Foto: Reuters

Fortaleza - Gólově jinak bohatý fotbalový šampionát tentokrát v utkání Brazílie s Mexikem žádné brankové hody neukázal. Dva vítězové z úvodních zápasů skupina A jen remizovali 0:0 a na pojistku postupu si musejí počkat až do posledních utkání.

Perfektním výkonem se v utkání prezentoval mexický brankář Ochoa, který hned několikrát vychytal domácí hvězdu Neymara.

"Bod jsme si upřímně zasloužili. Brankář Ochoa předvedl výborný výkon. Hráči ale také ukázali, že umí zaútočit a potrápit Brazílii," řekl mexický trenér Miguel Herrera.

Duel finalistů olympijských her v Londýně přinesl teprve druhou remízu na letošním mistrovství světa. Mexičtí fotbalisté poprvé v historii dokázali s Brazílií na MS alespoň remizovat.

Trenér domácí reprezentace Luis Felipe Scolari před zápasem udělal jednu vynucenou změnu v sestavě.

Hulka, který si na nedělním tréninku poranil stehno, v záloze nahradil Ramires z Chelsea. Miguel Herrera na druhé straně neměl důvod po povedeném utkání proti Kamerunu (1:0) do základní jedenáctky zasahovat.

Brazilci do utkání vstoupili trochu nervózně, nedařily se jim přihrávky a Mexičané se snadno dostávali k míči.

Ve 24. minutě vyslal povedenou střelu Héctor Herrera, gólman Júlio César míč zasáhl konečky prstů, následoval však odkop od domácí branky. O minutu později se na druhé straně dostal k zakončení Neymar, jehož hlavičku Ochoa vyrazil.

Neymarovy gólovky lapil Ochoa

Střela mexického středopolaře Vázqueze z 42. minuty jen těsně minula bránu. O chvíli později měla Brazílie šanci po přímém kopu, Ochoa byl ale opět pozorný a do šaten šly týmy za bezgólového stavu.

Na začátku druhého poločasu dostali znovu mexičtí fotbalisté kanárky pod tlak a několikrát ohrozili domácí branku, spíše ale střelami z větší vzdálenosti. V 63. minutě zkusil na druhé straně štěstí Neymar z přímého kopu, svůj pokus ale neusměrnil mezi tyče.

O chvíli později se tentýž hráč dostal k míči po Bernardově centru do šestnáctky, jeho střelu k pravé tyči ale znovu zneškodnil Ochoa. Ten si poradil i s hlavičkou Thiaga Silvy v 86. minutě.

Poslední šanci zápasu měl střídající Mexičan Jiménez, jeho tvrdou střelu Júlio César vyrazil. Brazílie tak přerušila sérii deseti vyhraných zápasů.

"Výsledek 0:0 je obrazem hry, byla to vyrovnaná partie," uvedl trenér domácího celku Felipe Scolari. "Pro nás to není dobrý výsledek, kdybychom vyhráli, téměř jistě bychom si zajistili postup do osmifinále," dodal.

Výsledek:

Brazílie - Mexiko 0:0

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Ramires, Thiago Silva - Aguilar, Vázquez. Diváci: 60.342.

Brazílie: Júlio César - Daniel Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho, Luiz Gustavo - Oscar (84. Willian), Neymar, Ramires (46. Bernard) - Fred (68. Jo). Trenér: Scolari.

Mexiko: Ochoa - Rodríguez, Márquez, Moreno - Aguilar, H. Herrera (76. Fabián), Vázquez, Guardado, Layún - Peralta (74. Hernández), G. Dos Santos (84. Jiménez). Trenér: M. Herrera.

1. Brazílie 2 1 1 0 3:1 4
2. Mexiko 2 1 1 0 1:0 4
3. Kamerun 1 0 0 1 0:1 0
4. Chorvatsko 1 0 0 1 1:3 0