10. 4. 2016 21:23
Sparta si na domácím stadionu poradila s Příbramí, byť dlouho prohrávala.
David Lafata.
David Lafata. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sparta se udržela v boji o titul ve fotbalové Synot lize. Pražané zareagovali na sobotní výhru první Plzně na hřišti Zlína a na domácím stadionu porazili Příbram těsně 2:1. Utkání se pro svěřence Zdeňka Ščasného nevyvíjelo dobře, Sparta totiž prohrávala po hrubce brankáře Davida Bičíka. Ve druhé půli ale zápas otočila, trefili se Bořek Dočkal a David Lafata.

"První střela na bránu a gól, to už nás potkalo minule. Pak jsme byli trpěliví, šanci jsme měli hodně a zápas dovedli do vítězného konce. Davidu Bičíkovi jsem neřekl nic, prožívá těžké období, nechtěl jsem mu ještě přitěžovat," řekl po utkání v televizním rozhovoru kouč Ščasný.

Jeho tým má na vedoucí Plzeň ztrátu devíti bodů, ještě však bude dohrávat odložené utkání s Duklou.

Sparta kvůli rozsáhlé marodce nastoupila s Kováčem na stoperu a na lavičce byla dokonce trojice juniorů Kadlec, Čapek a Sáček. Kvůli zranění chyběli Holek, Jiráček, Vácha, Zahustel s Mazuchem, po trestu za karty nemohl hrát ani Frýdek.

Na úvodní branku se na Letné čekalo pouze tři minuty a překvapivě šli do vedení hosté. Šabala nikterak nebezpečnou střelou z 30 metrů zaskočil brankáře Bičíka. Domácí gólman inkasoval laciný gól ve druhém utkání za sebou, když dal vzpomenout na chybu z úvodního duelu čtvrtfinále Evropské ligy ve Villarrealu.

Inkasovaný gól Spartu nerozhodil, domácí naopak soupeře zatlačili. Velkou šanci na vyrovnání měl Costa, do tří jasných příležitostí se dostal i nejlepší střelec domácích Lafata, ale pokaždé mířil těsně vedle. Příbram do přestávky zahrozila jen jednou - po brejku střílel kousek nad Hnaníček.

Do druhé půle vstoupila Sparta šancí Krejčího, který stříleným centrem po zemi jen těsně minul levou tyč. Pak domácí posílili útok Julišem, ale do zakončení se dlouho nedostávali. Povedlo se jim to až v 66. minutě a hned vyrovnali. Příbramský gólman Hruška sice Dočkalovu střelu vyrazil, míč se ale stočil do branky.

Do další šance se Sparta dostala v 78. minutě, Hruška ale před dorážejícím Šuralem zakročil včas. O chvíli později se hostující brankář opět vyznamenal, tentokrát robinzonádou zlikvidoval Julišovu hlavičku. Pět minut před koncem už byl na Lafatovu teč po Konatého centru krátký. Sparta, kterou ve čtvrtek na Letné čeká odveta s Villarrealem, díky svému kapitánovi vyhrála i dvanácté domácí utkání v sezoně.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

24. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)

Branky: 66. Dočkal, 86. Lafata - 3. Šabala. Rozhodčí: Proske - Hájek, Kříž. ŽK: Costa - Štípek, Šabala, Zápotočný. Diváci: 7204.

Sparta: Bičík - Konaté, Brabec (57. Juliš), Kováč, Costa - Šural (82. Fatai), Matějovský, Mareček, Dočkal, Krejčí - Lafata (90.+1 Čapek). Trenér: Ščasný.

Příbram: Hruška - Mudra, Zápotočný, Hnaníček, Divíšek - Pilík, Tregler, Rezek, Štípek (79. Laňka) - Bednář, Šabala (90.+1 Brandner). Trenér: Tobiáš.