reklama

Další drsňák do Sparty. Po Breznaníkovi přichází Nešpor

Martin Nešpor a Costa od příští sezony budou hrát za jeden tým. Martin Nešpor a Costa od příští sezony budou hrát za jeden tým. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalová Sparta hlásí před novou sezonou další posilu. Po Kováčovi, Bičíkovi, Štěchovi a Breznaníkovi přichází Martin Nešpor.

Praha - Fotbalová Sparta získala do útoku posilu v podobě Martina Nešpora z Mladé Boleslavi. Důrazný útočník podepsal na Letné smlouvu na tři roky. Opačným směrem jde na hostování s opcí Jiří Skalák, který v uplynulé sezoně hostoval v Brně.

Pro Mladou Boleslav jde o druhý pohyb v útoku během dnešního dne, dopoledne byla dotažena výměna Jana Chramosty do Plzně za Michala Ďuriše (více zde). Nyní se rozhodla pustit i svého druhého nejlepšího střelce minulé sezony. Nešpor dal ve 24 zápasech devět gólů.

"Za dva roky působení v Mladé Boleslavi ukázal Martin Nešpor své nesporné kvality a díky konkrétnímu zájmu vítěze české ligy a poháru AC Sparta Praha o jeho služby jsme nabídku akceptovali. Martinovi děkujeme za odvedenou práci a v novém působišti přejeme hodně úspěchů," uvedl prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek.

Čtyřiadvacetiletý útočník hrál za Mladou Boleslav od roku 2012, předtím patřil mezi opory Bohemians Praha 1905. Celkem má v lize na kontě 102 zápasů a 23 gólů, proslavil se především důraznou a bojovnou hrou a aktivním napadáním.

"Martin je typologicky takovým hráčem, kterého jsme hledali. O jeho příchodu jsme uvažovali už delší dobu, v posledních letech se kontinuálně zlepšoval, o čemž svědčí například i jeho výrazná branková produktivita v podzimní části minulé sezony," řekl k přestupu člen představenstva Sparty Jakub Otava. "Věříme, že ve Spartě bude jeho herní a výkonnostní růst pokračovat," dodal.

Součástí transferu je hostování Skaláka, který na jaře patřil mezi tahouny Brna. Vicemistr Evropy do 19 let z roku 2011 se v Mladé Boleslavi pokusí rozšířit svou sbírku 43 ligových startů a tří branek a získat tak místo v nominaci na mistrovství Evropy jednadvacítek, které se za rok koná v Česku.

"Pro ročník Jirky Skaláka je nadcházející sezona důležitá, protože vyvrcholí domácím mistrovstvím Evropy do 21 let. Na jaře zanechal velmi dobrý dojem v Brně, nyní bude mít možnost působit v týmu, který se probojoval do evropských pohárů," řekl agent obou hráčů Viktor Kolář ze společnosti SPORT INVEST International.

Pro Spartu je Nešpor pátou letní posilou. Už dříve získala brankáře Marka Štěcha, Davida Bičíka, stopera Radoslava Kováče a záložníka Michala Breznaníka.

reklama