reklama

Další italský fotbalista hladoví Sázkovkám prý nepomohl

Emanuel Pesoli drží hladovku. Emanuel Pesoli drží hladovku. autor: Reuters
Dva italští fotbalisté už protestují proti trestům, kterém jim v sázkařském skandálu udělil italský svaz.

Řím - Fotbalista druholigové Verony Emanuele Pesoli, jenž se na protest proti tříletému trestu na zmanipulování zápasů připoutal k bráně před sídlem italského svazu a zahájil hladovku, dostal po dvou dnech posilu. Ke stejnému protestu se v neděli odhodlal další distancovaný fotbalista Maurizio Nassi.

Nassi byl suspendován na tři roky za to, že během působení v Anconě a Mantově zmanipuloval v letech 2009 a 2010 dva druholigové zápasy. "Nevydělal jsem si tím ani cent, chci zase hrát," uvedl Nassi, jenž požaduje osobní setkání s prezidentem svazu Giancarlem Abetem.

Pasoli se chce zase vidět tváří v tvář s hráči Carlem Gervasonim a Filippem Carobbiem, na základě jejichž výpovědí byl potrestán. "Zničili mi život kvůli něčemu, co jsem neudělal. Budu tady, dokud mi nedojdou síly," uvedl Pesoli.

První tresty byly vyneseny v pátek. Mezi distancovanými byl i trenér úřadujícího šampiona Juventusu Antonio Conte, který dostal desetiměsíční trest. Třiačtyřicetiletý kouč, kterého u týmu dočasně nahradí asistent Massimo Carrera, během působení v druholigové Sieně v sezoně 2010/11 věděl o ovlivnění výsledků dvou zápasů a záležitost nenahlásil. Podle původního obvinění se na zmanipulování zápasů podílel, toho však byl zproštěn.

reklama