reklama

Další korupční skandál na Slovensku? Ovlivněný měl být i zápas mistrovské Trnavy

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Ondřej Besperát
Podle slovenského serveru Topky.sk vyšetřuje policie pokus o ovlivnění zápasu Ružomberok - Trnava.

Bratislava - Slovenský fotbal stojí na pokraji dalšího korupčního skandálu. Podle serveru Topky.sk řeší Národní kriminální agentura (NAKA) oznámení hráče MFK Ružomberok, jenž nahlásil pokus o ovlivnění ligového utkání ve prospěch Trnavy.

Klub obvinění razantně odmítl. "V době, kdy si po 45 letech užíváme zisk mistrovského titulu, to vnímáme jako vykonstruovaný skandál. Může jít o zbabělé útoky. V neposlední řadě pokus o hru možných dalších osob z fotbalového prostředí, do které se nenecháme zatáhnout," uvedla Trnava v prohlášení na svém webu.

Podle spisu, z nějž server cituje, nejmenovaného fotbalistu Ružomberoku oslovila před dubnovým duelem s Trnavou známá osoba z fotbalového prostředí  (přezdívaná "známá firma"). Za to, že MFK zápas nevyhraje, nabídla hráči Ružomberoku 5 000 eur (asi 125 000 korun)  Peníze mu měly být předány na benzinové stanici. 

Fotbalista ovšem pokus o úplatek oznámil svému klubu, který věc předal do rukou Slovenského fotbalového svazu. Ten pak celý případ přenechal elitním kriminalistům z NAKA.

Podle zdrojů serveru Topky.sk přitom mohlo být touž osobou ovlivněno více utkání, a to nejen prostřednictvím hráčů, ale také rozhodčích.

"Spojování s korupcí a uvedeným případem tvrdě odmítáme a odsuzujeme. Spartak získal titul absolutně čestně a korektně. Bez jakýchkoli vedlejších vlivů, které uvádí portál topky.sk," stojí v prohlášení.

Zápas mezi Ružomberokem a Trnavou nakonec skončil 0:0, hosté o dvě kola  později oslavili historický titul, jenž jim zajistil postup do kvalifikace Ligy mistrů. Ružomberok obsadil konečnou šestou příčku.

reklama