Další minela, uznala Damková. Na Slavii měla být penalta

3. 3. 2014 11:53
Předsedkyně komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Dagmar Damková pozastavila činnost sudímu Pavlu Fraňkovi za neodpískaný pokutový kop proti Slavii
Rozhodčí Franěk má za neodpískanou penaltu pozastavenou činnost
Rozhodčí Franěk má za neodpískanou penaltu pozastavenou činnost | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Předsedkyně komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Dagmar Damková pozastavila činnost sudímu Pavlu Fraňkovi za neodpískaný pokutový kop proti Slavii v pátečním duelu 18. kola první ligy s Duklou. Podle Damkové se mělo stažení Zbyňka Pospěcha, kterého se dopustil slávistický obránce Michal Smejkal, pískat. Slavia nakonec vyhrála 2:1.

Už v 11. minutě za stavu 0:0 zatáhl Smejkal Pospěcha ve vápně za dres a zamezil mu tak, aby se po rohovém kopu dostal ke střele. Rozhodčí Franěk však zákrok přehlédl a nechal pokračovat ve hře. O tři minuty později právě Smejkal poslal Slavii do vedení.

"Mělo dojít k nařízení pokutového kopu. Obránce Slavie Smejkal se v souboji s hostujícím Pospěchem jednoznačně provinil držením za dres. Rozhodčí Franěk v této situaci pochybil," stojí v prohlášení Damkové.

Komise rozhodčích o dalším postupu rozhodne 6. března na pravidelném zasedání, na němž bude hodnotit výkony všech arbitrů z úvodních dvou jarních kol. Mimo jiné bude řešit případ ze 17. kola, kdy rozhodčí Tomáš Kocourek s asistentem Patrikem Filípkem přehlédli, že hráči Baníku dosáhli v utkání s Plzní regulérního gólu. Oba mají rovněž pozastavenou delegaci.