Další obrat Švédů! Ibrahimovič sestřelil čtyřmi góly Anglii

14. 11. 2012 22:25
Švédský národní tým po spektakulární remíze 4:4 v Německu předvedl další parádní výkon.
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Praha - Zlatan Ibrahimovič sestřelil hrdý Albion! Kapitán Švédů svému týmu zajistil čtyřmi krásnými góly výhru 4:2 v přátelském utkání s Anglií.

Seveřané po říjnovém parádním představení v Německu, kde v kvalifikačním duelu dohnali v posledních třiceti minutách čtyřgólovou ztrátu a remizovali 4:4, předvedli další fantastický obrat. Po poločase totiž prohrávali 1:2.

Ibrahimovič otevřel skóre ve 20. minutě, Angličané z řadou nových jmen v sestavě ovšem ještě do přestávky skóre otočili. Trefili se útočník Welbeck a obránce Caulker.

Po obrátce nicméně rozehrál své galapředstavení kanonýr Paris St. Germain. Nejprve v 77. minutě vyrovnal povedeným volejem, poté se trefil z přímého kopu přesně k tyči a vše završil v nastaveném čase, kdy překonal Joe Harta neuvěřitelnými nůžkami ze třiceti metrů (podívejte se na video).

Skandinávskému týmu se tak skvěle povedla premiéra na novém národním stadionu ve Stockholmu. Ibrahimovič navíc překonal rekord Henrika Larssona v počtu branek v reprezentačním dresu. Už se trefil devětatřicetkrát.

Souboj gigantů? Nizozemci a Němci zklamali

Naopak podprůměrné představení zklamalo diváky v Nizozemsku, kam přijelo Německo. Z očekávaného souboje gigantů nebylo nic, týmy se rozešly po nudném zápase smírně 0:0.

Dánové, soupeři českého týmu v kvalifikační skupině o MS nedokázali posedmé v řadě zvítězit. V Turecku ale uhráli cennou remízu 1:1. Dány poslal do vedení v 65 minutě brankou z penalty útočník Nicklas Bendtner, jenže už o čtyři minuty později srovnal domácí Erding.

Italové doma podlehli Francii, rozhodl Gomis

Italové na domácí půdě dokonce prohráli. Proti Francii sice vedli, když se prosadil dvacetiletý supertalent El Shaarawy. Do poločasu ale vyrovnal krásným gólem Valbuena a po obrátce rozhodl útočník Lyonu Gomis, který byl na hřišti pouhé tři minuty.

Další soupeř Čechů, Arménie, na domácí půdě dokázal zvítězit. Arménci v Jerevanu přestříleli Litvu 4:2. Naopak nedařilo se Bulharům, kteří doma v Sofii nestačili na Ukrajinu a prohráli 0:1. Rozhodující gól dal po půlhodině hry stoper Šachťaru Doněck Kucher.

Přípravná fotbalová utkání:

Tbilisi: Gruzie - Egypt 0:0

Krasnodar: Rusko - USA 2:2 (1:0)
Branky 9. Smolov, 84. Širokov z pen. - 76. Bradley, 90.+4 Diskerud.

Jerevan: Arménie - Litva 4:2 (1:0)
Branky: 7. Manučarjan, 50. Mkrtčjan, 56. Mchitarjan, 72. Özbiliz - 66. a 83. z pen. Rimkevičius.

Sestava Arménie:

Berezovskij - Hovsepjan (4. Artak Edigarjan, 61. Ambarcumjan), Arzumanjan (28. T. Voskanjan), Aleksanjan, Hovhanisjan - Mkrtčjan, Mchitarjan (73. M. Voskanjan), Kazarjan, Pizzelli - Özbiliz (75. Malakjan), Manučarjan (14. Manojan). Trenér: Minasjan.

SAE - Estonsko 2:1 (1:1)
Branky: 31. Al Kamálí z pen., 71. Alí Mabchút - 45. Ahjupera.

Sofia: Bulharsko - Ukrajina 0:1 (0:1)
Branka: 33. Kučer.

Sestava Bulharska: Kolev - J. Minev, Bodurov, Ivanov, Zanev (46. V. Minev) - Sarmov (46. Djakov), G. Iliev (63. Cvetkov), G. Milanov (46. Marquinhos), Popov (77. Tonev), Manolev - Božinov (60. Rangelov). Trenér: Penev.

Alžír: Alžírsko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:0)
Branka: 90. Svraka.

Nikósie: Kypr - Finsko 0:3 (0:2)
Branky: 14. Pukki, 28. Hetemaj z pen., 86. Kolehmainen.

Skopje: Makedonie - Slovinsko 3:2 (2:0)
Branky: 27. Tasevski, 41. Jahovič, 51. Ibraimi - 49. a 63. Pečnik.

Sús: Tunisko - Švýcarsko 1:2 (0:1)
Branky: 59. Davádí - 40. Derdiyok, 90.+6 Shaqiri.

Vaduz: Lichtenštejnsko - Malta 0:1 (0:1)
Branka: 38. Caruana.

Sestava Malty: Haber - Caruana, Sciberras (84. R. Muscat), Agius, Dimech - Failla (90. A. Muscat), Briffa (69. Bajada), Vella, Cohen (46. Fenech) - Herrera, Schembri. Trenér: Ghedin.

Andorra La Vella: Andorra - Island 0:2 (0:1)
Branky: 14. Gudmundsson, 59. Sigurjónsson.

Jeruzalém: Izrael - Bělorusko 1:2 (1:1)
Branky: 19. Damari - 45. Kisljak, 46. Balanovič.

St. Gallen: Chile - Srbsko 1:3 (0:1)
Branky: 88. Henriquez - 21. Markovič, 54. Djordjevič, 65. Djuričič. ČK: 78. Vidal (Chile).

Istanbul: Turecko - Dánsko 1:1 (0:0)
Branky: 69. Erding - 65. Bendtner z pen.

Sestava Dánska: Andersen - Wass, Kjaer, Stadsgaard, Conboy - Stokholm, Sloth (47. Poulsen) - Lorentzen (47. Larsen), Eriksen, Krohn-Dehli (66. Fischer) - Bendtner (77. Helenius). Trenér: Olsen.

Bukurešť: Rumunsko - Belgie 2:1 (1:1)
Branky: 23. Maxim, 66. Torje z pen. - 32. Benteke.

Lucemburk: Lucembursko - Skotsko 1:2 (0:2)
Branky: 47. Gerson - 11. a 23. Rhodes.

Linec: Rakousko - Pobřeží slonoviny 0:3 (0:1)
Branky: 44. Ya Konan, 61. Drogba, 76. Traoré.

Stockholm: Švédsko - Anglie 4:2 (1:2)
Branky: 20., 78., 85. a 90.+1 Ibrahimovic - 35. Welbeck, 38. Caulker.

Budapešť: Maďarsko - Norsko 0:2 (0:1)
Branka: 38. Nielsen, 79. Abdellaoue.

Amsterodam: Nizozemsko - Německo 0:0

Libreville: Gabon - Portugalsko 2:2 (1:1)
Branky 33. Madinda z pen., 69. Biyogo Pocko z pen. - 35. Pizzi z pen., 60. Almeida.

Dublin: Irsko - Řecko 0:1 (0:1)
Branka: 29. Cholevas.

Gdaňsk: Polsko - Uruguay 1:3 (1:2)
Branky: 64. Obraniak - 21. vlastní Glik, 34. Cavani, 66. Suárez.

Parma: Itálie - Francie 1:2 (1:1)
Branky: 35. El Shaarawy - 37. Valbuena, 67. Gomis.

Sestava Itálie: Sirigu, Maggio, Barzagli (46. Bonucci), Chiellini, Balzaretti - Montolivo (50. Florenzi), Verratti (50. Pirlo), Marchisio (50. Giaccherini) - Candreva (70. Giovinco), Balotelli, El Shaarawy (73. Diamanti). Trenér: Prandelli.

Ženeva: Albánie - Kamerun 0:0.