reklama

Další rána pro Spartu. V juniorském derby schytala čtyřku

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: CPA - Eduard Erben
Utkání desátého kola juniorské ligy se poprvé v historii hrálo před televizními kamerami.

Praha - Další těžké rány se dočkali fanoušci fotbalové Sparty. Letenští mladíci totiž v desátém kole Juniorské ligy podlehli Slavii 2:4.

Hned v úvodu zápasu přitom Georges Griffiths a Tiemoko Konaté poslali Spartu do dvovoubrankového vedení, ovšem Letenští jej nedokázali udržet.

Sešívaní díky dvěma brankám Martina Dobrotky nejprve vyrovnali a v 77. minutě vstřelil vítězný gól Robert Hrubý. Poslední gól si pak dali sparťané sami po nepovedené malé domů.

Utkání nově vzniklé Juniorské ligy se vůbec poprvé v historii hrálo před televizními kamerami: derby přinesla divákům na obrazovky Česká televize.

Inspirace v Premier League

Juniorská liga vznikla letos v létě po vzoru soutěže, jíž zaštituje Premiere League. Účastní se jí rezervy všech týmů Gambrinus ligy a dva druholigové celky.

I když soutěž zatím nemá sponzora, představitele FAČR v čele s Miroslavem Peltou a ambasadorem Radkem Bejblem věří, že si rychle získá obdobnou popularitu jako ostrovní liga juniorů.

"Už teď je vidět, že to má budoucnost. Nejprve jsem měl trochu obavy o uplatnění a postavení Juniorské ligy, ale po prvních odehraných kolech jsem mile překvapený tím, jaké jsou na soutěž ohlasy," řekl Pelta na dnešní tiskové konferenci.

"Zavedení Juniorské ligy je správný krok. Ne všichni hráči mají po přechodu z dorostu dost talentu a štěstí, aby se hned začlenili mezi dospělé, proto je tento mezičlánek správný," uvedl Bejbl.

Ligu vede po deseti kolech Brno

Nejsilnější tým má zatím po odehraných deseti kolech Zbrojovka Brno, která získala pětadvacet z třiceti možných bodů.

Sparta po dnešní porážce zůstává na třinácté příčce, Slavia se posunula na šesté místo

Nejhůře si zatím vedou mladící Baníku Ostrava, kteří doposud získali jediný bod.

reklama