FOTO Euforie na Stamford Bridge, Mourinho běžel k praporku
K rohovému praporku na oslavu gólu přiběhl i trenér domácích José Mourinho.
Však se také Ba Mourinhovi odměnil, když ho v závěru poslal na trávník z lavičky.
Útočník Chelsea dopravil balón do sítě po sražené střele ve vápně.
Zápas přitom pro Chelsea nezačal ideálně. Po 18 minutách musel kvůli zdravotním problémům střídat Hazard.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 4. 2014 22:36
Reportáž z prvních čtvrtfinálových duelů Ligy mistrů.

Praha - Fotbalisté Chelsea slaví postup do semifinále Ligy mistrů, když ve čtvrtfinálové odvetě porazili 2:0 Paris St. Germain. První duel skončil ve francouzské metropoli 3:1 pro domácí.

Zápas Chelsea vs. Paris St. Germain jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

"Blues" se podobný kousek povedl podruhé během dvou let - předloni v osmifinále prohráli 1:3 na půdě Neapole, aby díky výhře 4:1 po prodloužení v odvetě slavili postup do další fáze nejprestižnější fotbalové soutěže světa.

Blízko k ještě větší senzaci byli hráči Borussie Dortmund, kteří vyhráli odvetu s Realem Madrid také 2:0. Ovšem po výsledky 3:0 pro "bílý balet" z prvního výsledku postupuje dál španělský gigant. Ten tak německým "Vosám" vrátil loňské vyřazení ze semifinále této soutěže.

Ba v závěru spustil euforii

Na první opravdu velkou šanci v Londýně čekali až do 28. minuty, kdy Sirigu fantastickým zákrokem zastavil střelu Lamparda z přímého kopu, která ještě změnila směr po teči ve zdi.

Po půlhodině hry už ale domácí slavili gól, když Luiz prodloužil rohový kop za sebe a Schürrle, který na hřišti po 18 minutách nahradil Hazarda, z první uklidil míč do sítě. Hned po té mohl přidat další trefu Cahill, ale v trmě vrmě před bránou minul.

Po přestávce domácí pokračovali v dobývání hostující svatyně a dvakrát trefili břevno. Nejdříve ranou bez přípravy Schürrle a po něm o pár minut později Oscar z přímého kopu. Naději na obrat mohl vzít Chelsea Lavezzi, ale Lavezziho ránu zlikvidoval Čech. V závěru poslal Mourinho na hřiště všechny útočníky včetně Torrese a Demba Baa.

A vyplatilo se. Ba totiž v 87. minutě dopravil sraženou střelu do sítě a de facto poslal londýnský tým do semifinále. V nastavení sice ještě střílel nebezpečně Marquinhos, ale český brankář za svá záda míč nepustil.

Borussii dva góly nestačily

To v Dortmundu mohl být rychle klid. Po čtvrthodině hry zahrával po ruce Piszczeka Di María pokutový kop, ale Weindenfeller ho vychytal. Po deseti minutách přišel trest, když Reus obešel vyběhnuvšího Casillase a otevřel skóre.

V 37. minutě už pro Real začínalo být zle. Opět to byl Reus do rozvlnil síť po domácím brejku. V tu chvíli stačil jeden gól a prodlužovalo by se.

Po přestávce se ale hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Po dvou příležitostech měl Bale, na druh straně zase hrozil Mchitarjan. Jenže ten jeden krok ke srovnání účtů domácí neudělali a i přes výhru 2:0 se s Ligou mistrů loučí.

Odvetné čtvrtfinálové zápasy fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea FC - Paris St. Germain 2:0 (1:0)

Branky: 32. Schürrle, 87. Ba. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.). ŽK: Willian, Lampard, Ivanovič, Luiz - Verratti, Cavani, Lucas, Maxwell. Diváci: 38.080. První zápas: 1:3, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Luiz, Lampard (66. Ba) - Willian, Oscar (81. Torres), Hazard (18. Schürrle) - Eto'o. Trenér: Mourinho.

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Verratti (55. Cabaye), Motta, Matuidi - Lucas (85. Marquinhos), Cavani (72. Pastore), Lavezzi. Trenér: Blanc.

Borussia Dortmund - Real Madrid 2:0 (2:0)

Branky: 24. a 37. Reus. Rozhodčí: Skomina - Ul (oba Slovin.), Cariolato (It.). ŽK: Reus, Aubameyang - Ramos, Alonso, Carvajal, Casemiro, Benzema. Diváci: 65.829. První zápas: 0:3, postoupil Real.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek (81. Aubameyang), Friedrich, Hummels, Durm - Jojič, Kirch - Grosskreutz, Mchitarjan, Reus - Lewandowski. Trenér: Klopp.

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Illarramendi (46. Isco), Alonso, Modrič - Di María (73. Casemiro), Benzema (90.+2 Varane), Bale. Trenér: Ancelotti.