Další zklamání Brazilců. Na Copa América vypadli s Paraguayí

28. 6. 2015 8:51
Brazilským fotbalistům nevyšla na mistrovství Jižní Ameriky snaha odčinit loňský nezdar na domácím světovém šampionátu.
Derlis Gonzalez z Paraguaye slaví vítěznou penaltu proti Brazílii ve čtvrtfináel Copa América | Foto: Reuters

Concepción - Brazilským fotbalistům nevyšla na mistrovství Jižní Ameriky snaha odčinit loňský nezdar na domácím světovém šampionátu. Na Copa América v Chile skončili dokonce o kolo dříve, když ve čtvrtfinále podlehli Paraguayi na penalty 3:4.

Po 90 minutách zápas skončil 1:1. Paraguay bude hrát v semifinále s Argentinou, druhou dvojici tvoří Chile a Peru.

První gól nepřinesl triumf

Brazílie s Paraguayí si zopakovaly čtvrtfinálový souboj z minulého ročníku turnaje a se stejným výsledkem. Také v roce 2007 Paraguay vyhrála na penalty a poté došla až do finále, v němž nestačila na Uruguay.

Sobotní zápas začali lépe Brazilci, které poslal po čtvrthodině do vedení Robinho po vydařené kombinaci několika hráčů a centru Daniho Alvese. V 72. minutě vyrovnal Derlis González z penalty nařízené za hru rukou Thiaga Silvy. González pak proměnil i rozhodující pokutový kop v rozstřelu, v němž na brazilské straně neuspěli Everton Ribeiro a Douglas Costa.

"Škoda, že naše hra šla ve druhém poločase tak dolů. Měli jsme šance zápas rozhodnout, ale nepovedlo se a pak jsme dostali gól po hloupé chybě," řekl Robinho. "Paraguay při vší úctě nepatří mezi špičkové týmy."

Dunga prohrál teprve podruhé

Brazilci utrpěli teprve druhou porážku pod vedením trenéra Dungy, který převzal reprezentaci po loňském mistrovství světa, které pro "kanárky" skončilo v semifinále potupným debaklem 1:7 s Německem. Podle kouče se na sobotním neúspěchu podepsaly zdravotní potíže velké části týmu.

"Není to výmluva, ale patnáct hráčů se v týdnu potýkalo s virózou a museli jsme omezit přípravu. V dnešním zápase hrála klíčovou roli rychlost a ta nám v závěru chyběla," řekl Dunga.