Dalšími semifinalisty poháru Jablonec a Plzeň

Odvety: Příbram-Plzeň 1:1, Jablonec-Teplice 0:0
FK Jablonec zatím neztratil ani bod.
FK Jablonec zatím neztratil ani bod. | Foto: Aktuálně.cz

Praha -  Fotbalisté Plzně a Jablonce jsou dalšími semifinalisty českého poháru.

Postup mezi nejlepší čtyři týmy Ondrášovka cupu si Plzeňští zajistili v dvojzápase s Příbramí, kterou málem porazili také v odvetném zápase.

Příbramští sice v nastaveném čase srovnali vedení Plzně, ale hostům postup zajistila domácí výhra z úvodního zápasu.

To Jablonec si z prvního utkání v Teplicích přivezl výhru 3:1, a tak měl úlohu o hodně jednodušší. Bezbranková remíza mu tak k postupu bohatě stačí.

Příbram nezačala cestu za srovnáním bilance nikterak přesvědčivě, přesto to byla ona, kdo si vytvořil první šanci. Huňův lob však Ticháček i přes problémy lapil.

O chvíli později orazítkovali oba týmy těsně za sebou tyč branky soupeře, to však bylo v prvním poločase vše.

Další příležitost viděla hrstka diváků až po přestávce. Technická střela Šmejkala jen těsně minula Ticháčkovu branku.

O všem definitivně rozhodnul v 71. minutě Petržela, který zblízka využil přečíslení hostů. Vyrovnávací branka Tarczala v nastavení už Západočechy o postup připravit nemohla.

Teplice už pohár neobhájí

Ve čtvrtfinále končí pouť Ondrášovka cupem pro loňského vítěze Teplice.

Téměř věškerou naději ztratily už v prvním zápase, který doma totálně nezvládli. Obě mužstva tak nechala odpočívat několik svých opor a na hře to bylo poznat.

V prvním poločase zaujala snad jen hlavička Zoubeleho a střela Michálka. Stejný hráč dokonce ve druhé půli míč do brány dostal, ale předházel tomu faul na teplického gólmana.

Na opačné straně nastřelil Veverka břevno, ale gól ne a ne padnout.

Plzeň a Jablonec se tak přidali k postupující Olomouci. Kvarteto nejlepších doplní někdo z dvojice Sparta - Slavia.