Damková úřadovala: asistent Nádvorník má na 4 zápasy stopku

22. 11. 2012 19:28
Asistent Ivo Nádvorník si čtyři ligové zápasy nezamává. Komise rozhodčích mu zastavila činnost za chyby, kterých se dopustil v sobotním utkání 15. kola první ligy mezi Libercem a Plzní.
Fotbalisty Liberce verdikty pomezního Nádvorníka doslova dostala na zem.
Fotbalisty Liberce verdikty pomezního Nádvorníka doslova dostala na zem. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Asistent Ivo Nádvorník si čtyři ligové zápasy nezamává. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR mu zastavila činnost za chyby, kterých se dopustil v sobotním utkání 15. kola první ligy mezi Libercem a Plzní.

ČTK to po čtvrtečním zasedání komise řekla její předsedkyně Dagmar Damková. Nádvorník v 62. minutě neodmával ofsajd, po kterém plzeňský David Štípek vyrovnal po přihrávce Michala Ďuriše na 1:1.

V prvním poločase naopak pomezní sudí v 23. minutě nesprávně signalizoval ofsajd a chybně tak zastavil akcí domácího Liberce. Plzeň na severu Čech zvítězila 2:1 a stala se půlmistrem ligy.

Hlavní rozhodčí Jan Jílek si nezapíská dvě utkání poté, co chyboval v duelu Sparty a Teplic. Podle komise měl před gólem domácího Bekima Balaje v 84. minutě odpískat útočný faul Jiřího Jarošíka na hostujícího Petra Lukáše. Pražané vyhráli 1:0.

Na dvě utkání má omezenou delegaci také Jaroslav Bílek. Pyká za to, že v zápase mezi Ostravou a Slováckem (2:1) neudělil domácímu hráči červenou kartu za surovou hru.