Dánsko si oddychlo, UEFA mu zmírila trest

ČTK
12. 6. 2007 11:32
Kodaň - Vedení UEFA zmírnilo trest, který udělilo Dánsku za napadení sudího opilým fanouškem při kvalifikačním utkání se švédskými fotbalisty.
UEFA mila k Dánsku milosrdná.
UEFA mila k Dánsku milosrdná. | Foto: Reuters

Podle původních sankcí měl dánský národní tým odehrát zbývající domácí zápasy kvalifikace minimálně 250 kilometrů od Kodaně. To nyní nemusí. Na kontumační prohře 0:3 a pokutě 100 000 švýcarských franků (zhruba 1,7 milionu korun) se ale nic nemění.

Dále čtěte:

Stalo se tak v 89. minutě, kdy Roskilde prohrávalo s vedoucím týmem tabulky 1:2.

Utkání bylo hned po incidentu ukončeno a podle dánských médií bude s největší pravděpodobností kontumováno ve prospěch Lolland-Falster. Útočník byl zadržen policií a skončil ve vazbě.

Trest byl zmírněn na základě odvolání dánského svazu (DBU), který argumentoval tím, že severská země je příliš malá na to, aby v požadované vzdálenosti byly vyhovující stadiony.

"Pokud bude v menší vzdálenosti stadion, který bude splňovat bezpečnostní podmínky, dovolíme na něm Dánsku hrát," citovala agentura Reuters prohlášení UEFA.

Podle dánských médií je prvním vhodným stadionem hřiště v Aarhusu, který leží 160 kilometrů od Kodaně.

Dánský svaz byl potrestán poté, co podnapilý fanoušek v kvalifikačním duelu se Švédskem napadl na ploše sudího Herberta Fandela, jenž nařídil v poslední minutě za stavu 3:3 penaltu proti Dánsku.