Darida a spol. na Dortmund nestačili, rozhodl bombarďák Kehl

9. 3. 2014 17:49
Fotbalisté Dortmundu mohou opět slavit.
Fotbalisté Dortmundu mohou opět slavit. | Foto: Reuters

Freiburg - Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili v zápase 24. kola německé ligy na hřišti Freiburgu 1:0 a na druhém místě jsou nyní o čtyři body před Leverkusenem. V základní sestavě domácích nastoupili obránce Pavel Krmaš a záložník Vladimír Darida, ten byl v 66. minutě vystřídán.

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný duel, v 37. minutě navíc po střele Daridy zasáhl Sokratis Papastathopulos v pokutovém území míč rukou. Rozhodčí však penaltu nenařídil.

Utkání rozhodl v 58. minutě povedenou střelou z dálky Sebastian Kehl. Dortmundský kapitán se trefil poprvé od dubna roku 2012, kdy vstřelil rozhodující branku na hřišti Schalke. Stav 1:0 už Borussia poměrně v poklidu uhlídala, Freiburg si již mnoho šancí na vyrovnání nevytvořil.