reklama

Darida do Realu Madrid? Španělský velkoklub údajně uvažuje o českém reprezentantovi

Vladimír Darida. Vladimír Darida. autor: Reuters
Real Madrid údajně uvažuje o českém reprezentantovi Vladimíru Daridovi. Španělský velkoklub sleduje společně se záložníkem Herthy Berlín ještě Kantého z Leicesteru.

Berlín/Madrid - Český reprezentační záložník Vladimír Darida, jenž momentálně obléká dres berlínské Herthy, je podle německého deníku Bild v hledáčku slavného Realu Madrid.

Španělský královský klub údajně hledá středního záložníka, který zacelí místo po v Realu končícím Toni Kroosovi. Španělé společně s Daridou sledují také N´Gola Kantého z Leicesteru

Srovnání Daridy s Kantém

Pětadvacetiletý bývalý hráč Viktorie Plzeň přišel do německého hlavního města před sezonou z Freiburgu za necelé 4 miliónů eur.

Podle německého Bildu Real shání záložníka, který disponuje obrovským fyzickým fondem. Což Darida v letošní sezoně plní na výbornou. V průměru přes 13 odběhaných kilometrů na zápas je skvělá vizitka českého reprezentanta.

Nejběhavější hráči v Bundeslize

Darida nastoupil v letošní bundesligové sezoně ke 25 utkáním a připsal si pět branek a tři asistence. V německém poháru přidal další dvě branky a stejný počet gólových přihrávek.

"Čte se to krásně. Je pěkné, že takový klub vůbec zná moje jméno. Samozřejmě netuším, do jaké míry jsou ty informace pravdivé, ale zůstávám nohama pevně na zemi," konstatoval Darida. "Aby člověk mohl na nějaký velký přestup vůbec pomýšlet, musí zažít skvělou sezónu v klubu a ideálně třeba ještě zazářit na velkém turnaji s reprezentací. Koncentruju se na Herthu, v jejímž dresu zažívám první povedenou sezonu v bundeslize," dodal pro web svého agenta Ondreje Chovance.

"Osobně jsem zatím spokojen, co předvádím. Jen bych rád do konce sezony přidal ještě nějaké góly. Ale nejdůležitější je, že se daří klubu. Jsem moc rád, že jsme se vloni v létě rozhodli pro přestup právě do Herthy," řekl Darida.

Na možný odchod českého reprezentanta, kterého generální manažer Herthy Michael Preetz označil za "srdce a plíce" týmu, se už také němečtí novináři po páteční výhře 2:0 nad Schalke zeptali trenéra berlínského celku Pála Dárdie. "Jestli ho chce Real, tak to budeme muset nějak vyřešit," prohlásil kouč.

reklama