Darida pomohl Hertě další brankou k vítězství nad Mohučí

20. 12. 2015 17:41
Darida se prosadil potřetí z posledních čtyř zápasů, vedle dvou zásahů v lize skóroval také v Německém poháru.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: Reuters

Berlín - Český reprezentační záložník Vladimír Darida v 17. kole německé fotbalové ligy opět skóroval a pomohl Hertě Berlín k výhře 2:0 nad Mohučí. Darida se prosadil potřetí z posledních čtyř zápasů, vedle dvou zásahů v lize skóroval také v Německém poháru.

Darida otevřel skóre zápasu proti Mohuči ve 34. minutě, kdy po přihrávce Ibiševiče obešel obránce a levou nohou zamířil přesně k levé tyči. Celkem dal český záložník v této sezoně třetí bundesligový gól.

Již včera se v bundeslize trefil po téměř třech letech Jan Morávek (více zde).

Vedení Herthy po přestávce potvrdil Salomon Kalou, po jeho brance berlínský tým zvítězil 2:0. Hertha vyhrála v lize pátý z posledních šesti zápasů a před zimní přestávkou si upevnila třetí místo. Více bodů než letos měla v bundeslize pouze v roce 2008, kdy ze 17 zápasů získala 33 bodů; letos má 32. Mohuč stráví Vánoce na osmé příčce.

Čtvrtá je Borussia Mönchengladbach, která v deseti hráčích dokázala otočit domácí utkání s Darmstadtem a vyhrála 3:2. Darmstadt vedl po brance Hellera, v 38. minutě navíc dostal červenou kartu domácí Xhaka. Ten se stal v 23 letech nejmladší hráčem v historii bundesligy, který dokázal nasbírat během svého působení v německé nejvyšší soutěži pět červených karet.

Jeho spoluhráči ale dokázali zápas dramatický zápas otočit. Po brankách Stindla a Nordtveita sice na 2:2 vyrovnal Wagner, Gladbach však nakonec měl poslední slovo zásluhou Wendtovy branky z 86. minuty.