Darida pomohl Hertě otočit zápas, Hoffenheim nadále drží neporazitelnost

3. 12. 2016 17:42
Vladimír Darida pomohl Hertě Berlín otočit zápas ve Wolfsburgu a vyhrát 3:2, přitom na hřiště naskakoval z lavičky za stavu 1:2. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem zase porazil Kolín nad Rýnem 4:0.
Radost Herthy
Radost Herthy | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem porazili Kolín nad Rýnem 4:0 a i po 13. kole nadále drží neporazitelnost. S šesti výhrami a sedmi remízami jim patří čtvrtá příčka v tabulce. Hráči Lipska vyhráli 2:1 nad Schalke a vládnou tabulce německé bundesligy. K udržení tříbodového náskoku jim v domácím utkání pomohla penalta už v první minutě utkání.

Uběhlo jen 16 vteřin od úvodního hvizdu, když Werner utekl obraně a při kontaktu s brankářem upadl. Sudí odpískal pokutový kop a ten Werner proměnil. Po půlhodině hry sice Kolašinac srovnal, jenže tentýž hráč po změně stran tečoval přímý kop domácích do vlastní sítě a zařídil Lipsku těsnou výhru.

Dařilo se i dalším českým reprezentantům. Vladimír Darida pomohl Hertě Berlín otočit zápas ve Wolfsburgu a vyhrát 3:2. Wolfsburg dvakrát vedl, ale v 59. minutě přišel do hry Darida, záhy hosté srovnali a v poslední minutě vybojovali pokutový kop. Ten proměnil Kalou a zařídil vítězství, znamenající třetí místo v tabulce.

Výhru slaví i Brémy, které se po výsledku 2:1 nad Ingolstadtem dostaly z pásma sestupu. Přispěl k tomu i brankář Jaroslav Drobný, který ve dvou zápasech po zranění vychytal Werderu čtyři body. Jeho spoluhráč Theodor Gebre Selassie nastoupil až na závěrečné minuty.

Dortmund doma porazil Mönchengladbach 4:1 zejména zásluhou Aubameyanga a Reuse. Aubameyang si dvěma góly upevnil pozici v čele tabulky střelců, když ve 13 kolech nastřílel už 15 branek. Reus pak na tři góly nahrál a ve třech zápasech po návratu z dlouhodobého zranění se podílel už na šesti zásazích Dortmundu.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Brémy - Ingolstadt 2:1 (24. Kruse, 76. Bartels - 58. Suttner), Dortmund - Mönchengladbach 4:1 (7. a 68. Aubameyang, 15. Piszczek, 64. Dembelé - 6. Raffael), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 4:0 (9. a 68. Wagner, 39. Toljan, 89. Uth), Leverkusen - Freiburg 1:1 (60. Calhanoglu - 30. Haberer), Wolfsburg - Hertha Berlín 2:3 (12. Mayoral, 18. Seguin - 16. Plattenhardt, 69. Esswein, 90. Kalou z pen.), Lipsko - Schalke 2:1 (2. Werner z pen., 47. vlastní Kolašinac - 31. Kolašinac).