Daridův Freiburg opět selhal a čeká na domácí výhru

8. 12. 2013 18:14
Fotbalisté Freiburgu prohráli v 15. kole německé ligy doma s Wolfsburgem 0:3, před svými fanoušky nedokázali zvítězit ani na sedmý pokus v sezoně.
Vladimír Darida odehrál celý zápas, Freiburg ovšem doma opět prohrál.
Vladimír Darida odehrál celý zápas, Freiburg ovšem doma opět prohrál. | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Freiburgu prohráli v 15. kole německé ligy doma s Wolfsburgem 0:3, před svými fanoušky nedokázali zvítězit ani na sedmý pokus v sezoně. Prohře nezabránili ani Vladimír Darida a Pavel Krmaš; první jmenovaný nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas, Krmaš se dostal na hřiště ve 22. minutě za Senegalce Fallou Diagného.

Třetí Čech v mužstvu Freiburgu Václav Pilař zůstal mezi náhradníky. Na straně hostů podobně jako v pohárovém utkání s Ingolstadtem chyběl zraněný Jan Polák.

Freiburg inkasoval z prvních dvou útoků soupeře. Nejprve v osmé minutě dopravil centr Patricka Ochse střelou z voleje do branky Maxmilian Arnold. Tři minuty nato se po další kombinační akci nemýlil nejlepší střelec klubu Ivica Olič. Trefil se v této sezoně již posedmé. Pět minut před koncem Olič přepustil místo v sestavě obránci Marcelu Schäferovi, který v nastaveném čase skóre uzavřel.

Wolfsburg posedmé v řadě bodoval a posunul se na páté místo s dvoubodovým náskokem na šesté Schalke. Freiburg zůstal šestnáctý.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Freiburg - Wolfsburg 0:3(8. Arnold, 11. Olič, 90.+1 Schäfer), Braunschweig - Hertha Berlín 0:2 (20. Ramos, 80. Cigerci).

1. Bayern Mnichov 15 13 2 0 39:7 41
2. Leverkusen 15 12 1 2 32:14 37
3. Dortmund 15 10 1 4 35:16 31
4. Mönchengladbach 15 10 1 4 33:17 31
5. Wolfsburg 15 8 2 5 23:16 26
6. Schalke 15 7 3 5 30:28 24
7. Hertha Berlín 15 6 4 5 22:17 22
8. Mohuč 15 6 2 7 22:29 20