reklama

De Rossi po vyřazení Itálie zkritizoval Balotelliho

Mario Balotelli podle De Rossiho příliš platný na MS nebyl Mario Balotelli podle De Rossiho příliš platný na MS nebyl autor: Reuters
Itálie na letošním MS překvapivě skončila už po základní skupině.

Natal - Jeden z nejzkušenějších italských reprezentantů Daniele De Rossi po vyřazení "Azzurri" z mistrovství světa nepřímo zkritizoval kontroverzního spoluhráče Maria Balotelliho.

Jihoevropský tým, který po úterní prohře 0:1 s Uruguayí nepostoupil ze základní skupiny, potřebuje podle záložníka AS Řím skutečné fotbalisty.

"Musíme na to všechno rychle zapomenout. Vlastně tohle beru zpátky: měli bychom si dobře zapamatovat, co se tady pokazilo, a začít znovu s opravdovými muži. Právě ty potřebujeme, ne fotbalové samolepky nebo postavičky, které jsou národnímu týmu k ničemu," prohlásil po zápase s Uruguayí De Rossi.

Byla to narážka na další výstřelek Balotelliho, jenž před startem šampionátu na facebooku ukázal sběratelské album samolepek, v němž u italského týmu zaplnil všechny pozice vlastními fotkami.

Balotelli se moc nepředvedl

Třiadvacetiletý útočník AC Milán sice v Brazílii nejprve pomohl gólem k výhře 2:1 nad Anglií, ale poté neproměnil dvě velké šance proti Kostarice (0:1). Sestupnou formu Balotelli potvrdil v klíčovém duelu proti Uruguayi, kdy se neprosadil, ve 23. minutě dostal zbytečnou žlutou kartu a už o poločase byl střídán.

"Určitě tam byly okolnosti, které ovlivnily výsledek, jako například vedro nebo rozhodčí, ale na tyhle věci se nesmíme vymlouvat," podotkl jednatřicetiletý De Rossi, který v závěrečném utkání skupiny D nenastoupil kvůli zranění. Okamžitě po porážce s Uruguayí oznámil rezignaci italský trenér Cesare Prandelli.

Balotelli: Svědomí mám čisté

Balotelli se proti kritice ohradil na svém twitteru. "Mám čisté svědomí. Dal jsem našemu týmu všechno. Co se týče chování, taky jsem neudělal žádnou chybu. Najděte si jinou výmluvu pro porážku!" napsal rozčilený útočník.

Reagoval také na rasistickou provokaci fanouška, který prohlásil, že forvard AC Milán v zásadě není Ital. "Za každou cenu jsem chtěl být Italem, protože jsem v Itálii přišel na svět a vždy jsem tam žil. Jsem hrdý na to, že své zemi dávám vše, co mohu. Ale možná nejsem Ital. Afričani by se na svého bratra totiž nikdy nevykašlali. V tomto ohledu jsme o světelné roky napřed. Určitý způsob chování je mnohem horší než špatný výkon hráče. Styďte se," odpověděl Balotelli, jenž byl vychováván adoptivními rodiči v blízkosti města Brescia a jehož rodiče pocházejí z Ghany.

reklama