Debakl! Barcelona smetla v lize Córdobu na jejím hřišti 8:0

2. 5. 2015 19:00
Fotbalisté Barcelony deklasovali ve španělské lize poslední Córdobu na jejím hřišti 8:0 a i po 35. kole zůstanou v čele tabulky.
Ivan Rakitič a Lionel Messi slaví gól Barcelony
Ivan Rakitič a Lionel Messi slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony deklasovali ve španělské lize poslední Córdobu na jejím hřišti 8:0 a i po 35. kole zůstanou v čele tabulky. Uruguayský kanonýr Suárez k výhře přispěl hattrickem. Atlético Madrid remizovalo s Bilbaem bez branek a přišlo o šanci na obhajobu titulu. Na Barcelonu ztrácí 11 bodů. To Real zaostává jen o dva, protože zvládl přestřelku se Sevillou v poměru 3:2.

Katalánskému celku sice trvalo 42 minut, než se poprvé prosadil, pak ale předvedl kanonádu. Skóre otevřel Rakitič, do šaten už šla Barcelona s dvoubrankovým vedením po první trefě Suáreze.

Druhý poločas ukázal útočnou formu vedoucího týmu tabulky, kromě Suáreze se v něm prosadil dvakrát také Messi a po jednom gólu si připsali Piqué a Neymar. Barcelona vyrovnala svoji nejvyšší ligovou výhru na hřišti soupeře, stejným poměrem zvládla zápasy na stadionech Las Palmas v roce 1959 a Almeríe před pěti lety. V posledních pěti soutěžních utkáních navíc Katalánci vstřelili dvacet gólů a neinkasovali ani jediný.

Ronaldo se vrátil zpět do čela tabulky střelců La Ligy před Messiho zásluhou hattricku na hřišti Sevilly, na kontě má 42 gólů. V prvním poločase se prosadil dvakrát v rozmezí 98 sekund, dvoubrankové vedení ale "Bílý balet" neudržel ani do přestávky, když Bacca proměnil penaltu po Ramosově faulu v pokutovém území.

Do hry se po dvou týdnech dostal v 66. minutě Bale a o dvě minuty později si připsal asistenci na Ronaldův třetí gól v utkání. Portugalský reprezentant si připsal 25. hattrick ve španělské lize, což se dosud nikomu nepovedlo.

V závěru pouze zkorigoval stav Iborra a Sevilla poprvé po deseti zápasech prohrála. Real navíc ukončil její domácí ligovou neporazitelnost, která trvala 25 utkání.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Córdoba - FC Barcelona 0:8(45.+2, 53. a 88. Suárez, 46. a 80. Messi, 42. Rakitič, 65. Piqué, 85. Neymar z pen.), Atlético Madrid - Bilbao 0:0, FC Sevilla - Real Madrid 2:3 (45.+2 Bacca, 79. Iborra - 36., 37. a 68. Ronaldo),

22:00 La Coruňa - Villarreal.

1. FC Barcelona 35 28 3 4 105:19 87
2. Real Madrid 35 28 1 6 105:32 85
3. Atlético Madrid 35 23 7 5 65:26 76
4. Valencie 34 20 9 5 61:26 69
5. FC Sevilla 35 21 6 8 65:41 69
6. Villarreal 34 14 11 9 44:31 53
7. Bilbao 35 13 9 13 34:38 48