reklama

Dědek i sedmilhář na šest. Hráči Baníku uráželi trenéra

autor: Jan Langer
Do trenéra Koubka se pustil i kapitán Tomáš Marek

Praha - Fotbalisté ostravského Baníku dostali po překvapivém vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy od běloruského Mogilevu a po nedělním ligovém debaklu 0:4 na hřišti pražské Sparty další kopanec.

Server fotbalportal.cz v úterý zveřejnil přepis debaty tří jeho někdejších či současných hráčů na Facebooku.

Dnes již bývalý útočník Baníku Miloslav Strnad kritizoval kouče Miroslava Koubka a přidali se k němu další bývalý útočník Ostravanů Tomáš Mičola a překvapivě i kapitán současného Koubkova týmu Tomáš Marek. 

Čtěte také:
Sparta rozstřílela Baník 4:0
Sparta byla markantně lepší, smutní po debaklu Baník
Blažek ukázal Baníkovcům prostředníček. Napodobí Řepku?

Strnad, kterého si Koubek vyhlédl ve dřívějším společném působišti v Čáslavi, přišel do Baníku letos v zimě, jenže po letní přestávce se nevešel mezi vyvolené Koubkovy útočníky a odešel na hostování do Vlašimi.

Proto si na sociální síti pustil pusu na špacír. Do svého statusu napsal: "...Fotbalová lež...'Já tě nemusím zkoušet v generálce, vím, co od tebe můžu čekat za výkon.'"

Přečtěte si kompletní debatu 

Fotbalisté Baníku pomlouvají trenéra na facebooku Fotbalisté Baníku pomlouvají trenéra na facebooku Foto: Aktuálně.cz, facebook.com

Reagoval tak na Koubkova slova a stav, kdy nejdříve nehrál v ligové generálce a v základní sestavě se neobjevil ani v úvodních ligových kolech či Evropském poháru. Proto nedávno po dohodě s Koubkem 'svolil' k ročnímu hostování blízko svého bydliště.

"Mám záchvat smíchu, se směju, to je buzik," reagoval na jeho slova Mičola, který v létě odešel spolu s dalším baníkovcem Mariem Ličkou do Brestu, který je nováčkem v nejvyšší francouzské soutěži.

"Vždyť taky jsem se smál, když mi to říkal," odpověděl mu Strnad. "Dědek jeden," opáčil Mičola.

Marek: Nedomyslel jsem to: Přiblble jsme žertovali

Vzápětí se však do debaty připojil i Marek. "Sedmilhář na pět písmen..." V tom ho Strnad při zmínce Koubkova příjmení opravil: "Já znám jednoho na šest." "Jo, máš pravdu, já to nedopočítal," přiznal Marek.

Nakonec se do debaty připojil i další bývalý baníkovec a v současné době hráč nizozemského Heerenveenu Michal Papadopulos. "Hoši, tak to klobouk dolů..."

A když se v úterý dostala diskuze zmíněných hráčů na veřejnost, začali se fanoušci Baníku na klubovém webu ptát, jak je to možné. 

Především, proč si fotbalisté vyměňovali názory na 'veřejném místě' a jak může v kabině panovat týmová chemie, když se nový kapitán, kterého si v létě zvolil právě Koubek, otevřeně pouští do svého nadřízeného.

Přitom Marek, který zažil premiéru v nejvyšší soutěži v Kladně právě pod vedením Koubka, patří mezi kliďase a v médiích působí jako rozvážný člověk.

"Když jsem pak celou tu debatu s odstupem znovu viděl, došlo mi, jak vyznívá. Já to tak přitom vůbec nemyslel. Prostě jsme přiblble žertovali," řekl deníku Sport Marek.

Koubek: Nic se neděje. My nebyli jiní

Marka však celá záležitost a negativní postoj fanoušků velmi mrzí. "Když to prasklo, celou noc jsem nespal. Trenérovi jsem se omluvil, snad on i celá kabina chápou, jak to celé vzniklo, že to bylo jen takové špičkování," dodal Marek.

"Neřeším to, nic se neděje. Jestli si někdo myslí, že když jsme za našich hráčských časů mluvili o svých trenérech, že jsme o nich mluvili jako o pánech profesorech, o vážených trenérech, tak se plete," vzal věc s humorem Koubek. 

"Mluvili jsme o nich stejně, když jsme byli sami u piva nebo na kávě, jako dnešní hráči. A tenhle rozhovor na internetu, nebo kde to bylo, ten je pro mě tím samým. Řečí u kávy. Hoši jen nečekali, že se to dostane ven," pokračoval s úsměvem na rtech. 

"Nic se neděje. Pro mě je důležité, jak se Tomáš chová v kabině a na hřišti, a v tom je příkladný. Chodil po Bazalech celý nešťastný, omlouval se mi - stejně jako Mičola a Strnad. Ti mi volali," dodal trenér Baníku.

reklama