reklama

Definitivní konec Kangy ve Spartě? Crvena Zvezda avizuje příchod hvězdy

Sparta - Jablonec, Fortuna:Liga (Kanga) Sparta - Jablonec, Fortuna:Liga (Kanga) autor: Milan Kammermayer
Guélor Kanga se nejspíš už rozloučil s pražskou Spartou. Brzy třicetiletý gabonský záložník údajně podepsal novou smlouvu s Crvenou Zvezdou Bělehrad, odkud na Letnou v zimě 2018 přišel.

Oficiální potvrzení transferu zatím chybí, ale srbský šampion ve středu večer zveřejnil na svých sociálních video, v němž avizuje návrat velké hvězdy. A srbští fanoušci hned poznali, že se jedná o audiozáznam gólu, který Kanga vstřelil v dresu Crvené Zvezdy během svého prvního angažmá v klubu.  

O Kangově odchodu do Srbska informují jako o hotové věci také srbská média a rovněž i deník Sport, který vlastní stejný majitel jako fotbalovou Spartu. 

Kanga na Letnou přišel v lednu 2018 a hned se zařadil mezi nejvýraznější tváře klubu. Během 81 zápasů v rudém dresu nastřílel 31 branek a na dalších 16 nahrál. Stihl ale také nasbírat 27 žlutých karet a jednu červenou. 

Se Spartou se mu podařilo vyhrát trofej až na poslední chvíli, když letos v létě Pražané ovládli MOL Cup. V evropských pohárech si ale Kanga zahrál jen kvalifikace. 

Sportovní manažer Sparty Tomáš Rosický během léta údajně nabízel Kangovi smlouvu na jeden + jeden rok s přesně definovanými podmínkami opce, tu ale gabonský reprezentant odmítl, neboť chtěl vyšší plat a smlouvu na dva roky. 

Jednu chvíli se zdálo, že Kanga odejde za lepším do Turecka, ale zájem Trabzonsporu nakonec vychladl, a tak vzal zavděk nabídkou svého někdejšího klubu. Podle srbských médií podepsal s bělehradským klubem smlouvu na tři roky, za sezonu by si měl vydělat 13 milionů korun. 

Pozor na novou posilu Slovácka, střelec z Eindhovenu skolil i slovenského mistra Pozor na novou posilu Slovácka, střelec z Eindhovenu skolil i slovenského mistra Čtěte zde
reklama