reklama

Deli ze Slavie se objevil v nominaci Pobřeží slonoviny

Simon Deli Simon Deli autor: Milan Kammermayer
Fotbalista pražské Slavie Simon Deli dostal poprvé v kariéře pozvánku do národního týmu Pobřeží slonoviny.

Praha - Fotbalista pražské Slavie Simon Deli dostal poprvé v kariéře pozvánku do národního týmu Pobřeží slonoviny. Svými výkony v tomto ročníku, který začal v Příbrami, si řekl o to, aby dostal šanci bojovat o místo v kádru afrického šampiona.

Třiadvacetiletý stoper či defenzivní záložník Deli je po Wilfriedu Bonym druhým reprezentantem Pobřeží slonoviny, který do velkého fotbalu dorostl v českém prostředí. Už před pěti lety byl poprvé na testech ve Spartě, kam nakonec zamířil v létě 2012. V minulé sezoně působil v Českých Budějovicích, na podzim v Příbrami a nyní patří k oporám Slavie. O pozvánku do reprezentace si řekl mimo jiné výkonem ve středečním utkání s Plzní, kdy patřil ke klíčovým postavám Slavie.

V současném výběru trenéra Hervé Renarda na přípravné zápasy proti Angole a Rovníkové Guineji je Deli jedním ze dvou nováčků společně s brankářem Diomandé Namorym.

"Chtěl bych poděkovat Bohu, jsem velmi šťastný za první nominaci do A-týmu. Je to opravdu skvělý moment v mé kariéře. Chtěl bych si celý reprezentační sraz užít a udělám všechno pro to, abych se v týmu udržel," řekl Deli pro web Slavie. "Věřím, že mě uvidí rodina. Chtěl bych také poděkovat týmovým spoluhráčům a Slavii, bez toho bych se tam nedostal," dodal.

V týmu se potká i se současnými hvězdami Pobřeží slonoviny jako jsou Kolo Touré či Bony Wilfried, rovněž bývalý hráč Sparty. "Opravdu se těším na spoluhráče. Vždycky jsem si chtěl jednou zahrát ve dvojici s Kolo Touré, abych se od něj hodně naučil, a teď se mi to možná splní. I kdyby jen na tréninku. Navíc by měl jet i Yaya Touré, další velká hvězda, a samozřejmě Bony Wilfried. Znám ho i mimo fotbal a navíc máme stejného agenta. Pokud budu něco potřebovat, věřím, že mi určitě poradí," dodal Deli.

reklama