Démon Lewandowski. Střelec Bayernu čtyřmi góly potopil Herthu

4. 10. 2020 20:16
Fotbalisté Herthy Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě sahali po bodu proti obhájcům titulu Bayernu Mnichov, nakonec ale po penaltě v nastavení prohráli 3:4.
Robert Lewandowski střílí třetí gól do sítě Herthy
Robert Lewandowski střílí třetí gól do sítě Herthy | Foto: Reuters

Všechny čtyři góly domácího celku vstřelil útočník Robert Lewandowski. Polský kanonýr jako kdyby chtěl ukázat, že jeho čtvrteční zvolení nejlepším fotbalistou Evropy za uplynulou sezonu v anketě UEFA nebyla náhoda.

Lewandowski vypracoval favoritovi dvougólové vedení a završil stovku gólů vstřelených v domovské Allianz Areně. Obhájci titulu ale náskok neudrželi. Po hodině hry snížil hlavou Jhon Córdoba a v 71. minutě vyrovnal Matheus Cunha. V hektickém závěru se pět minut před koncem prosadil z dorážky po standardní situaci znovu Lewandowski, na jehož trefu ale odpověděl Jessic Ngankam.

Poslední slovo ale měl dvaatřicetiletý polský útočník. Vybojoval penaltu a sám ji proměnil, ačkoliv gólman Alexander Schwolow vystihl směr střely. Bayern částečně napravil porážku s Hoffenheimem z minulého kola. Hertha prohrála podruhé za sebou.

Wolfsburg doma remizoval 0:0 s Augsburgem. Pouze na lavičce hostujícího týmu zůstali čeští fotbalisté Tomáš Koubek a Marek Suchý.

Německá fotbalová liga - 3. kolo: Wolfsburg - Augsburg 0:0, Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:3 (40., 51., 85. a 90.+2 z pen. Lewandowski - 60. Córdoba, 71. Cunha, 88. Ngankam).

1. Lipsko 3 2 1 0 8:2 7
2. Augsburg 3 2 1 0 5:1 7
3. Eintracht Frankfurt 3 2 1 0 6:3 7
4. Bayern Mnichov 3 2 0 1 13:7 6
5. Dortmund 3 2 0 1 7:2 6
6. Hoffenheim 3 2 0 1 8:5 6
7. Brémy 3 2 0 1 5:5 6
8. Stuttgart 3 1 1 1 7:5 4