reklama

Derby Bohemians ve druhé lize skončilo bezbrankovou remízou

Fanoušci Bohemians 1905 při návratu do Ďolíčku branku neviděli Fanoušci Bohemians 1905 při návratu do Ďolíčku branku neviděli autor: Eduard Erben
Fotbalisté Bohemians 1905 zahájili sezonu druhé ligy domácí bezbrankovou remízou v derby s rivalem Bohemians Praha.

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 zahájili sezonu druhé ligy domácí bezbrankovou remízou v derby s rivalem Bohemians Praha.

V duelu dvou celků vedoucích mezi sebou soudní spory o nástupnictví po původních Bohemians, kvůli čemuž při posledním vzájemném duelu odmítli Bohemians Praha nastoupit, byl výrazně lepší domácí tým z Vršovic, který na jaře sestoupil z první ligy. Své šance však nevyužil.

Tým Bohemians 1905 po pádu z ligy omladil kádr, pro některé hráče našel nové posty, například z křídelního hráče Bartka udělal středního ofenzivního záložníka, a především začal hrát rychlý kombinační fotbal po zemi.

Tím si ve spolupráci s podporou vyprodaného Ďolíčku vytvářel výraznou převahu nad týmem ze Střížkova.

Vidět byl hodně útočník Jirouš, který v létě přišel ze Sparty. Nejprve se uvolnil a přetaženým centrem na zadní tyč našel Růžičku, který ale trefil jen gólmana Wintera.

Poté dvakrát neuspěl Jirouš. Po rychlé akci mu přihrál na malé vápno Bartek, ale Jirouš pálil vysoko nad. V druhé půli pak z hranice vápna poslal technický pokus těsně vedle.

Dvanáct minut před koncem oslabil střížkovský tým ostrým zákrokem na Růžičku záložník Krystan, po kterém sudí Jech neváhal vytáhnout červenou kartu.

Domácí poté soupeře přikovali k jeho vápnu, ale ani po sérii rohů na vytoužený gól nedosáhli.

Výsledek:

Bohemians 1905 - Bohemians Praha 0:0

Rozhodčí: Jech - Gallo, Peřina. ŽK: Kalina - Janda, Šenkeřík. ČK: 78. Krystan (Bohemians Praha).

Bohemians 1905: Sňozík - Růžička (81. Bálek), Cseh, Šmíd, Kalina - Jindřišek, Rada - Moravec, Bartek, Potočný (65. Nerad) - Jirouš. Trenér: Weber.

Bohemians Praha: Winter - Macháček, Lencevič, Nesvadba, Grznár - Očovan, Fenyk, Škoda (61. Šenkeřík, 83. Penc), Krystan, Janda (68. Grussmann) - Böhm. Trenér: Jindráček.

reklama