Slavia v derby číslo 284 zdolala Spartu, rozhodl jediný gól

Takové bylo derby: sparťanská pouť a slávistická radost
O výhře domácích, kteří navíc připravili soupeři první prohru v sezoně, rozhodl už v prvním poločase Jaromír Zmrhal.
Sparťanští fanoušci tak i přes silná slova odjížděli z Edenu jako "poražený národ".
284. derby pražských "S" přivábilo na tribuny v Edenu řadu osobností. Ve VIP lóži nechyběl premiér Bohuslav Sobotka...
... po boku evidentních fanoušků Slavie.
27. 9. 2015 16:56
284. derby pražských "S" rozhodl gól slávisty Jaromíra Zmrhala ze závěru prvního poločasu. Domácí tak v Edenu slavili vítězství na rivaly ze Sparty v nejtěsnějším poměru 1:0.

Praha - 284. derby mezi Slavií a Spartou dnes v Edenu ovládli domácí "sešívaní". Slavia porazila pražského rivaly ze Sparty 1:0. Jediný gól zápasu 8. kola Synot ligy vsítil ve 45. minutě Jaromír Zmrhal. Slávisté vyhráli derby po třech letech a pěti porážkách za sebou

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Rozhodčí Zelinka v 81. minutě utkání na chvíli přerušil kvůli dýmovnicím v sektoru fanoušků Sparty, ale vypjatý duel byl nakonec bez problémů dohrán.

Sparta má po první porážce v sezoně na prvním místě tabulky shodně 17 bodů jako druhá Plzeň, třetí Liberec je o dva body zpět, Slavia je o další bod zpátky čtvrtá.

Slavisté začali zostra

Zápas začal v obrovském tempu a šance v prvním poločase počítala jen Slavia. Škoda se ve 23. minutě řítil do vápna Sparty, ustál souboj s Matějovským, obešel i Costu, ale nedokázal vystřelit. Vzápětí neuspěl ani Zmrhal, který sice obloučkem přehodil brankáře Bičíka, ale na čáře odkopl míč Holek.

Domácí, kteří Spartě povolili jen jednu nebezpečnější střelu z dálky, se dočkali těsně před přestávkou. Po nenápadné akci vystřelil Zmrhal a po Bičíkově nejistém zákroku se míč pomalu dokutálel do branky. Lepší okamžik pro první gól v sezoně si záložník Slavie vybrat nemohl.

Nové tváře na zvrat nestačily

Sparta do druhé půle udělala hned dvě změny v sestavě, když místo Hušbauera nastoupil Fatai a Hybše nahradil Brabec.

První velkou možnost ale měla opět Slavia - Štohanzl šel sám na Bičíka, kterého obstřeloval, ale sparťanský gólman rukou skvěle zasáhl a míč vytěsnil těsně vedle branky. Následný roh musel Jablonský zahrávat ve krytu slunečníků pracovníků bezpečnostní služby, protože příznivci Sparty na něj házeli odpadky a dělbuchy.

Sparta ve druhém poločase výrazně přidala a po hodině hry měla obrovskou možnost vyrovnat. Po autu se dostal ve vápně Slavie k míči Fatai, ale jeho střela skončila na tyči. Zápas poté na několik minut přerušili fanoušci Sparty, kteří na hřiště naházeli dělbuchy, na prohře jejich týmu už to však změnilo pramálo.

Slavia si tak připsala teprve druhou výhru v posledních 14 derby a potvrdila dobrou formu v posledních zápasech. V lize už pět kol neprohrála, navíc v nich hned čtyřikrát zvítězila. Sparta naopak poprvé v sezoně prohrála a v lize už tak není neporaženého celku.

8. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Souček, Mikula, Milan Škoda, Zmrhal, Berkovec - Frýdek, Costa, Brabec. Diváci: 17.663.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Souček, Zmrhal - Voltr (90.+4 Bílek), Kenija (90. Frydrych), Štohanzl (70. M. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Sparta: Bičík - Frýdek, Holek, Costa, Hybš (46. Brabec) - Jiráček (75. Konaté) - Dočkal, Matějovský, Hušbauer (46. Fatai), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16