Sparta otočila derby třemi góly v druhé půli a dál stíhá Plzeň

20. 3. 2016 21:19
Fotbalisté Sparty sice v 285. derby prohrávali od 6. minuty brankou Milana Škody, ale duel dokázali ve druhé půli otočit. Tři body jim přinesly trefy Davida Lafaty, Costy a Ondřeje Zahustela.
Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Sparty mají i při hektickém programu posledních týdnů v Synot lize stále stoprocentní bilanci. V neděli večer ovládli 285. derby s pražskou Slavií poměrem 3:1 a dál se drží na jarní vítězné vlně, která se natáhla již na šest utkání. Zápas jsme sledovali živě zde.

Letenští díky výhře nad odvěkým rivalem ztenčili náskok vedoucí Plzně, která odpoledne porazila Liberec (více zde), opět jen na šest bodů. A vzhledem k tomu, že mají odložený zápas s Duklou k dobru a domácí duel se Západočechy ještě před sebou, je titul stále ještě na jejich kopačkách.

"Druhá půle byla naprosto vynikající, vyhráli jsme zaslouženě," prohlásil pro O2 Sport po zápase trenér domácích Zdeněk Ščasný, který vyhrál své první derby.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

Skóre otevřel Škoda

Ostře sledované derby začalo lépe pro Slavii, která udeřila už po šesti minutách. Milan Škoda se po rohovém kopu odpoutal od Jakuba Brabce a zamířil k tyči.

Šokovaná Letná nepřestala povzbuzovat domácí sparťany, kteří však na větší šanci v první půli čekali marně.

Navíc už ve dvacáté minutě domácí stoper Mario Holek musel kvůli zranění v obličeji opustit scén, ovšem střídající Ondřej Mazuch jej nahradil víc než důstojně.

Hodně pasivně hrající Slavia několik ošemetných situací ustála se třemi žlutými kartami. Davida Lafatu bránili natěsno Simon Deli s Martinem Latkou, od ostatních sparťanů nebezpečí nepřišlo.

Sparta utáhla šrouby a rozhodla

Na startu druhé části Sparta svůj tlak ještě zesílila. Frýdkův aut nalezl hlavu Davida Lafaty, jenž si nechtěně pomohl odrazem o tyč a nadvakrát dostal balon do sítě. Hra se poté paradoxně vyrovnala a David Bičík musel reflexivně zasahovat proti hlavičce Škody.

To byla ale jediná větší příležitost Slavie ve druhém dějství. Zhruba čtvrt hodiny před koncem nezvládli sešívaní ubránit roh, nechali hlavičkovat Josefa Šurala a do odkryté branky dorazil balon Costa.

Za další tři minuty navíc Krejčího centr propadl k Ondřeji Zahustelovi, jenž s přispěním Jablonského teče prostřelil Berkovce a hned ve svém první derby zaznamenal gól.

Závěr už si Sparta pohlídala a za nadšených ovací publika dokráčela ke třem bodům.

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (0:1)

Branky: 56. Lafata, 74. Costa, 77. Zahustel - 6. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Paták - Ardeleánu, Jílek. ŽK: Frýdek - Hušbauer, Deli, Štohanzl, Latka, Jablonský, Kenija, Bořil. Diváci: 18.684 (vyprodáno).

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek (20. Mazuch), Costa - Mareček - Šural, Dočkal, Frýdek (84. Matějovský), Krejčí - Lafata (79. Juliš). Trenér: Ščasný.

Slavia: Berkovec - Bořil, Latka, Deli, Jablonský - Železník (76. Mešanovič), Hušbauer, Souček, Štohanzl (65. Kenija) - Vukadinovič, Škoda. Trenér: Uhrin ml.