reklama

Derniéra o Pohár UEFA. Zničí Brémy chytrý Šachťar?

Werder trápil v Lize mistrů Inter Milán, v Poháru UEFA pak vyřadil jeho konkurenta AC Werder trápil v Lize mistrů Inter Milán, v Poháru UEFA pak vyřadil jeho konkurenta AC autor: Reuters
Dnes je na programu finále Poháru UEFA

Istanbul - Dnes naposledy se bude hrát Pohár UEFA. Finále, které se večer uskuteční v tureckém Istanbulu, bude derniérou této evropské fotbalové soutěže. Od příštího roku na ni naváže Evropská liga.

O poslední trofej budou bojovat zástupci z Německa a Ukrajiny.

A jak Werder Brémy, tak i Šachťar Doněck mají velkou motivaci.

"Vítězství v Poháru UEFA považuji za cennější než double ze sezony 2004," připomněl trenér Thomas Schaaf poslední úspěch německého klubu, který navíc na mezinárodní scéně vyhrál jen dřívější Pohár vítězů pohárů v roce 1992.

Čtěte dále: Šachtar má finále Poháru UEFA. Nakonec vyzve Brémy

"Nepodceňujeme je, ale trofej si zasloužíme my," uvedl zase Ilsinho, Brazilec ve službách ukrajinského mužstva.

Oba týmy se do finále této soutěže dostaly vůbec poprvé v historii a jejich poslední překážkou byl shodně soupeř z jejich domácí soutěže. Šachťar si poradil s Dynamem Kyjev, Brémy zase vyzrály na Hamburk.

Navíc tyto dva kluby přešly do Poháru UEFA z Ligy mistrů, kde obsadily ve skupině třetí místo.

Za většího favorita je všeobecně považován Werder. Vždyť jeho hráči si dokázali poradit i s AC Milán, jemuž všichni tolik věřili.

Lucescu postrádá jen Hübschmanna

Navíc měřeno zvučnějšími jmény, jeho kádr je rozhodně silnější. Na druhou stranu musí kouč Schaaf řešit problémy se sestavou, z níž kvůli trestu vypadl záložník a přesto kanonýr Diego. Zdravotní problémy pak má i kapitán Baumann.

"Věřím, že máme dostatečně silné mužstvo. Někdo mě nahradí," věří muž, jenž v osmi zápasech Poháru UEFA nastřílel šest branek.

Jenže Šachťar se zase může opřít o skvělou formu. Naposledy prohrál na začátku duba v Záporoží, od té doby se tým radoval z jednoho úspěchu za druhým. A trenér Mircea Lucescu bude kvůli kartám postrádat jen českého obránce Hübschmanna.

Dá se očekávat, že ani jeden finalista nebude chtít moc bránit. Tuší to i Lucescu.

"Bude to zápas mezi ofenzivními Brémami, které jsou v útoku hodně kvalitní, a technickým, chytrým i houževnatým Šachťarem," konstatoval rumunský kouč, který tvrdí, že ukrajinský fotbal šel v posledních letech hodně nahoru.

Vzhledem k tomu, že v lize působí hodně cizinců, není se čemu divit.

Finále začíná na istanbulském stadionu Sükrü Saracoglu ve středu ve 20:45.

reklama