reklama

Deschamps: Vidím v šatně Francie vítězný tým

Didier Deschamps. Didier Deschamps. autor: Reuters
Trenér francouzských fotbalistů Didier Deschamps po páteční výhře 5:2 nad Švýcarskem přirovnal své svěřence k výběru z roku 1998, kdy jako kapitán dovedl Francii k titulu mistrů světa.

Salvador - Trenér francouzských fotbalistů Didier Deschamps po páteční výhře 5:2 nad Švýcarskem přirovnal své svěřence k výběru z roku 1998, kdy jako kapitán dovedl Francii k titulu mistrů světa. Současný tým podle něj na světovém šampionátu v Brazílii předvádí stejnou zanícenost a odhodlání. Velkou pochvalu si od něj vysloužil zejména útočník Karim Benzema.

"Vidím na týmu stejné věci, které jsem viděl v roce 1998. Nemohu porovnat, jak to vypadá v ostatních kabinách, ale já mám momentálně velmi soustředěnou partu hráčů, kteří uvažují jen o tom, jak v těchto výkonech pokračovat," prohlásil Deschamps. "A všichni drží při sobě. I ti, co tolik nehrají. Je tam vnitřní síla, která stále roste," dodal.

Francie na turnaji porazila Honduras 3:0 a nyní i Švýcarsko 5:2, když jim uštědřila nejtěžší porážku od roku 2008. Má tak po dvou zápasech nejlepší skóre ze všech týmů, pouze Nizozemci dokázali dát rovněž osm gólů, ale o jeden více inkasovali.

Deschamps si cenil i toho, jak se jeho svěřenci proti Švýcarsku hnali za góly a nespokojili se s rychlým vedením 2:0. "Bylo hrozně důležité, že jsem ještě do poločasu přidali třetí gól, protože do té doby soupeř žil a ještě pomýšlel na to, že by mohl zápas otočit," míní Deschamps.

Benzema má skvělou formu

Velkou zásluhu na výkonech Francie má podle trenéra útočník Benzema, který prý má šanci stát se největší hvězdou šampionátu. Hráč Realu Madrid se na turnaji přímo podílel na šesti z osmi branek Francie.

Tři sám dal, na dvě přihrál a honduraského gólmana donutil k vlastnímu gólu. Navíc proti Švýcarsku ještě neproměnil penaltu, kterou sám vybojoval. Celkem dal v posledních osmi startech za Francii devět gólů, když předtím čekal na gól 16 měsíců.

Neproměněná penalta Benzemy proti Švýcarsku:

https://d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/thumb/857583470.gif?1403292610

"Jen tu potvrzuje, že je nyní v perfektní formě. Je to prvotřídní hráč, který rozdává radost," řekl Deschamps o Benzemovi. "Určitě tu neřekl poslední slovo. Je pro nás velmi důležitý. Je to jeden z nejlepších hráčů na světě," dodal.

První góly na velkém turnaji

Francouzský útočník dokonce v úplném závěru zápasu přidal další gól, když dokončil akci, kterou však předtím přerušil rozhodčí závěrečným hvizdem. "Já to však neslyšel, tak jsem to dohrál a dal gól. Ale nevadí mi, že neplatil. I tak je výhra 5:2 více než dobrým výsledkem. A to je nejdůležitější," řekl Benzema, který tak přišel o šanci osamostatnit se na prvním místě tabulky střelců.

Přitom dosud nikdy na velkém turnaji za Francii neskóroval. V roce 2008 na mistrovství Evropy vyšel střelecky na prázdno při dvou startech, o čtyři roky později se neprosadil ani v jednom ze čtyř utkání. Při mistrovství světa 2010 se dokonce ani nedostal do nominace.

Nyní však šestadvacetiletý útočník prožívá nejlepší období v reprezentaci. "A to mi vlastně ještě dva góly byly odepřeny," připomněl Benzema v žertu neuznaný gól ze závěru duelu se Švýcarskem a akci proti Hondurasu, která byla označena jako vlastní gól brankáře, což ho společně s neproměněnou penaltou připravilo o to, aby už měl na turnaji dva hattricky. "A to cítím, že bych mohl hrát ještě lépe," dodal.

reklama