Devatenáctka do kvalifikace o Euro vstoupila vítězstvím

9. 10. 2014 17:13
Čeští fotbalisté do 19 let vstoupili do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy vítězstvím nad Severním Irskem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Dungannon - Čeští fotbalisté do 19 let vstoupili do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy vítězstvím nad Severním Irskem. Dnes v Dungannonu domácí tým porazili 2:0 a ve zbývajících zápasech je čekají Faerské ostrovy a Rusko.

Výběr trenéra Michala Petrouše o výhře rozhodl už v prvním poločase. Ve 20. minutě poslal hosty do vedení Václav Černý a těsně před přestávkou přidal druhý gól Lukáš Batka. Oba si připsali první branku v reprezentaci, Batka navíc skóroval hned při prvním startu.

Dalším soupeřem české devatenáctky budou v sobotu Faerské ostrovy, proti Rusku nastoupí o tři dny později. Do závěrečné fáze, kde má díky koeficientu jistý start Španělsko, postoupí ze třinácti skupin první a druhý tým tabulky, plus jeden nejlepší ze třetích míst. Šampionát bude v příštím roce hostit hostit Řecko.