Devatenáctka přehrála Řeky a po roční pauze si opět zahraje na Euru

26. 3. 2019 17:45
Česká fotbalová reprezentace do 19 let v posledním zápase závěrečné části kvalifikace v Loughborough porazila 3:1 Řecko a po roční pauze se opět představí na mistrovství Evropy. K postupu jí pomohla také ztráta domácí Anglie, která remizovala 2:2 s Dánskem.
David Heidenreich v dresu reprezentace do 19 let
David Heidenreich v dresu reprezentace do 19 let | Foto: ČTK

Výběr trenéra Jana Suchopárka od desáté minuty prohrával po brance Dimitriose Emmanulidise. Ještě v prvním poločase ale vyrovnal Tomáš Zlatohlávek, po přestávce vstřelil druhý gól Pavel Hezoučký a v nastavení přidal třetí zásah z penalty kapitán David Heidenreich.

Češi díky vítězství obsadili první místo, které jako jediné znamenalo postup. O dva body zpět bylo Řecko s Anglií, kterou o účast na šampionátu vzhledem k lepší vzájemné bilanci s českým týmem připravilo břevno v 87. minutě. Domácí fotbalisté s Dánskem dvakrát prohrávali a nakonec jen remizovali 2:2.

Česká devatenáctka se na Euru představí podruhé za poslední tři roky. V roce 2017 pod Suchopárkovým vedením došla až do semifinále, loni v kvalifikaci neuspěla. Letošní šampionát se uskuteční v červenci v Arménii a zúčastní se ho osm týmů ve dvou skupinách.

Česká fotbalová reprezentace do 17 let si po čtyřech letech zahraje na mistrovství Evropy. Jistotu výběru trenéra Václava Kotala daly už výsledky odpoledních zápasů v dalších skupinách a na postupu už nic nezměnil ani následný debakl 2:5 v posledním utkání závěrečné části kvalifikace v Gravenzande s domácím Nizozemskem.

Závěrečná část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let v Loughborough (Velká Británie):

ČR - Řecko 3:1 (1:1)

Branky: 27. Zlatohlávek, 90. Hezoučký, 90.+5 Heidenreich z pen. - 10. Emmanulidis.

Sestava ČR: Kovář - Míka, Heidenreich, Zima, Fukala - Macháček, Slaměna (80. Solil) - Konopásek (79. Hönig), Šulc, Ostrák (46. Hezoučký) - Zlatohlávek (63. Kepl). Trenér: Suchopárek.

Anglie - Dánsko 2:2 (1:0).

Konečná tabulka:

1. ČR 3 2 0 1 7:6 6
2. Řecko 3 1 1 1 5:6 4
3. Anglie 3 1 1 1 7:5 4
4. Dánsko 3 0 2 1 5:7 2

Závěrečná část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let v Gravenzande (Nizozemsko):

Nizozemsko - ČR 5:2 (1:1)

Branky: 23. a 62. Brobbey, 53. Sankoh, 57. Tabbouni, 72. Hansen - 6. Ševčík, 78. Šilhart z pen.

Sestava ČR: Stejskal - Koželuh (67. Kůrka), Starý, Matys, Šimek - Šilhart, Freisinger (67. Hroník), Hájek (46. Ritter), Ševčík (67. Svoboda), Pech - Toula. Trenér: Kotal.

Izrael - Severní Irsko 0:0

1. Nizozemsko 3 3 0 0 12:2 9
2. ČR 3 2 0 1 5:5 6
3. Izrael 3 0 1 2 0:3 1
4. Severní Irsko 3 0 1 2 0:7 1