Devět gólů, dvě penalty. Baník vyhrál a odsunul Spartu

18. 10. 2008 19:00
Ostrava - Bohemians 5:4
Fanoušci v Ostravě sledovali nevídanou přestřelku
Fanoušci v Ostravě sledovali nevídanou přestřelku | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Nevídanou přestřelku a velký obrat v sobotu viděli fanoušci v Ostravě při zápase desátého kola Gambrinus ligy, který skončil výhrou Baníku nad nováčkem Bohemians Praha 5:4.

Ostrava se tak minimálně do neděle posunula na třetí příčku, z níž vytlačila pražskou Spartu.

Zápas jsme sledovali on-line

Domácí oslavují hlavně oba dvougólové střelce Davida Střhavku a Maria Ličku.

První se ale trefil Marek Kincl, jenž už v osmé minutě zaskočil domácí přesnou hlavičkou po přímém kopu Grznára.

To byl pro Baník šok, který se záhy ještě prohloubil. Po čtvrt hodině hry se totiž musel pořádně červenat brankář Vašek, jenž nezareagoval na dalekonosnou střelu z pětadvaceti metrů Davida Macháčka.

16 Žižkov 9 10:17 6

Situace pro tým trenéra Karla Večeři se zdála být kritická.

Hosté začali bránit výsledek a Baník se postupně dostával do tlaku. Fanoušci mužstvo podrželi . „Baníčku my jsme s tebou…," zpívali a hráči se jim brzy odvděčili.

Sedmiminutovka snů

Na závěr první půle totiž předvedli sedmiminutovku snů. Nejprve snížil střelou k tyči po Markově pasu Mario Lička.

A za čtyři minuty už bylo srovnáno. Kincl stáhl v šestnáctce Rudolfa Otepku a sám postižený proměnil penaltu na 2:2.

Tento stav však vydržel jen další tři minuty. Otepka si nádherně pohrál s obráncem, nacentroval na Ličku, který efektními nůžkami poslal Baník do vedení.

Domácí začali v tempu i druhou půli a přestřelka pokračovala dál.

Krátce po přestávce vyskočil po Markově centru výše než gólman hostů domácí útočník Střihavka a hlavou nasměroval míč mezi tyče. Střihavka se tak konečně dočkal gólu v ligovém zápase.

Bohemians se však vrátili do hry, když z pokutového kopu potrestal Markův faul brankou na 3:4 Galbavý.

Aktivnější však stále byla Ostrava, která se vrátila do dvoubrankového vedení.  Střihavka se otočil s míčem kolem své osy, střelu dokázal dokázal Belaň vyrazit, ale na dorážku byl krátký.

Hosté ještě jednou dokázali zápas zdramatizovat a to zejména zásluhou druhé hrubky brankáře Vaška.

Tomáš Fenyk vypálil minutu před koncem utkání z pětadvaceti metrů a ostravský gólman střelu hrubě podcenil a propustil do brány. Ostrava ale nakonec domácí výhru 5:4 uhájila.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 5:4 (3:2)
37+44 Lička, 41 Otepka (z pen.), 48+73 Střihavka - 8 Kincl, 15 Macháček, 51 Galbavý (z pen.), 89 Fenyk
Diváci: 6046.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola (74. Wojnar) - Střihavka, Lička (79. Zeher).
Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáček, Grznár (80. Kropík) - Demeter, Fenyk - Jeslínek, Galbavý (53. Ibe), Jablonský (64. Vošahlík) - Kincl.