VIDEO Gólman Neuer při penaltách zklamal. Jako střelec

29. 4. 2015 7:01
Podívejte se, jak brankář Bayernu Manuel Neuer neproměnil v rozstřelu semifinále Německého poháru rozhodující penaltu proti Dortmundu. | Video: YouTube

Mnichov - I když je mnichovský Bayern už jistým německým šampionem, s jídlem roste chuť a bavorský velkoklub si dělal zálusk i na domácí pohár. Tam mu ovšem včera v semifinále vystavil stopku Dortmund.

O postupu Borussie, která zvládla závěr normální hrací doby i prodloužení v deseti, rozhodly za stavu 1:1 až penalty. Bayern v nich totálně selhal, jeho hráči se netrefili ani v jednom ze čtyř pokusů.

Smutným hrdinou se stal brankář Manuel Neuer. Ten sice mezi třemi tyčemi chytil penaltu Hummelse, ale překonali ho Gündogan a Kehl. Ve čtvrté sérii se gólman Bayernu postavil k míči jako střelec, jenže pálil do břevna a tím rozhodl o vyřazení svého týmu.

Na straně Bayernu panovalo velké rozčarování. Sám Neuer teď na sociálních sítích čelí vlně kritiky za nesportovní chování, když si po prohraném utkání odmítl podat ruku s hostujícím koučem Jürgenem Kloppem.

"Byl to ďábelský zápas. Oba týmy do něj daly všechno. Bayern byl v prvním poločase skvělý, ale v druhém se miska vah přiklonila na naši stranu," hodnotil Klopp pro televizi Sky zápas hraný v báječné atmosféře plného mnichovského stadionu.

Borussia se už může těšit na finálového soupeře, kterého jí určí dnešní duel mezi Arminií Bielefeld a VfL Wolfsburg.