10. 3. 2015 10:45
Záložník Manchesteru United Ángel Di María si vysloužil velkou kritiku od trenéra Louise van Gaala.
Angel di Maria
Angel di Maria | Foto: Reuters

Manchester - Záložník Manchesteru United Ángel Di María si vysloužil velkou kritiku od trenéra Louise van Gaala. Argentinský fotbalista v prohraném domácím čtvrtfinále Anglického poháru s Arsenalem (1:2) dostal druhou žlutou kartu kvůli zatahání rozhodčího za dres. Podle nizozemského kouče je Di Maríovo chování neomluvitelné, protože je zakázané v každé zemi.

Sedmadvacetiletý ofenzivní hráč v létě přestoupil z Realu Madrid za 59,7 milionu liber (asi 2,1 miliardy korun) a stal se nejdražším hráčem v historii britského fotbalu. Argentinský vicemistr světa ale čelí v Anglii za své výkony kritice, která po pondělním incidentu určitě ještě naroste.

Di María proti Arsenalu sice v první půli připravil přesným centrem vyrovnávací gól Waynu Rooneymu, ale po změně stran si vybral slabší chvilku. V 76. minutě za stavu 1:2 nejprve dostal žlutou kartu za simulování, a když zezadu zatahal sudího Michaela Olivera, byl vzápětí napomenut podruhé a vyloučen.

"Dotýkat se rozhodčího je zakázané v každé zemi, takže je to neomluvitelné. Každý hráč ví, že na sudí se nesahá," řekl novinářům Van Gaal. "Nebylo to od něj příliš chytré, ale v takovém utkání není snadné ovládat emoce. Musí však akceptovat, že rozhodčí je na hřišti šéfem," doplnil třiašedesátiletý trenér.

United podle něj usnadnili Arsenalu cestu k vítězství vlastními chybami. "Do červené karty byly rozdíly mezi týmy minimální, ale když hrajete v oslabení, těžko se pak výsledek otáčí," uvedl Van Gaal. "Největší zklamání je, že jsme prohráli kvůli sobě, a ne kvůli soupeři. Mrzí nás to, chtěli jsme být v semifinále," dodal trenér Manchesteru, jehož tým s velkou pravděpodobností zakončí sezonu bez jediné trofeje.