reklama

Diarrova tragédie. Hrál na Stade de France, jeho sestřenici zabili teroristé

Obyvatelka Paříže při jednom z pietních aktů za oběti teroru. Obyvatelka Paříže při jednom z pietních aktů za oběti teroru. autor: Reuters
Jednou z obětí pátečních teroristických útoků v Paříži byla i sestřenice francouzského fotbalového reprezentanta Lassany Diarry, jenž v době atentátů hrál na Stade de France přípravný zápas s Německem.

Paříž - Jednou z obětí pátečních teroristických útoků v Paříži byla i sestřenice francouzského fotbalového reprezentanta Lassany Diarry, jenž v době atentátů hrál na Stade de France přípravný zápas s Německem. Jeho spoluhráč Antoine Griezmann měl sestru v koncertní síni Bataclan, kam směřoval jeden z útoků, masakr ale přežila.

"Moje sestřenice Asta Diakiteová je mezi oběťmi toho střílení. Byla mým vzorem, podporovala mě, byla to moje velká sestra," napsal na sociálních sítích "s těžkým srdcem" Diarra.

Během tragických událostí v Paříži zemřelo 128 lidí, z toho nejvíce v Bataclanu. Na koncertu americké rockové kapely Eagles of Death Metal tam čtyři teroristé s automatickými puškami zabili 85 osob a další zranili.

Griezmann musel s ostatními hráči i diváky po skončení utkání čekat v útrobách stadionu, před nímž při útocích zemřeli další čtyři lidé. Se sestrou se čtyřiadvacetiletý útočník Atlética Madrid prý dokázal spojit až po třech hodinách. "Díky Bohu se moje sestra dostala z Bataclanu. Všechny moje modlitby jsou s oběťmi a jejich rodinami," napsal Griezmann na svém twitterovém účtu.

reklama