Dinamo Záhřeb si zajistilo v LM postup gólem z 98. minuty

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
25. 7. 2012 22:45
Fotbalisté Dinama Záhřeb rozhodli gólem v osmé minutě nastavení druhého poločasu odvetného zápasu 2. předkola Ligy mistrů o postupu do další fáze přes Ludogorec Razhrad.
Ivan Kelava (vlevo) a Domagoj Vida se radují z postupu do 3. předkola Ligy mistrů | Foto: Reuters

Záhřeb - Fotbalisté Dinama Záhřeb rozhodli gólem v osmé minutě nastavení druhého poločasu odvetného zápasu 2. předkola Ligy mistrů o postupu do další fáze přes bulharského mistra Ludogorec Razhrad.

Po remíze 1:1 z úvodního duelu, kterou si Dinamo zařídilo vyrovnáním rovněž v nastavení druhé půle, vyhrálo v domácí odvetě 3:2.

Přitom Razhrad po první půli vedl 2:1, v 56. minutě však byl vyloučen po druhé žluté kartě za údajné simulování v pokutovém území Marcelinho.

O čtyři minuty později Ante Rukavina svým druhým gólem v zápase vyrovnal.

Německý rozhodčí Felix Zwayer ve druhém poločase nastavil nezvyklých devět minut, přestože jeho asistent signalizoval, že nastaví minut jen pět.

V osmé minutě nastavení však rozhodl Domagoj Vida o postupu chorvatského mistra do 3. předkola.

V něm se Dinamo utká s moldavským Šeriffem Tiraspol.

Namále měl i polský mistr Ślask Vratislav, který sice doma prohrál s Budučností Podgorica 0:1, po výhře 2:0 v úvodním zápase však postup udržel.

Helsingborg (Švéd.) - The New Saints (Wales) 3:0 (2:0), první zápas 0:0, postoupil Helsingborg.

Vardar Skopje (Mak.) - BATE Borisov (Běl.) 0:0, první zápas 2:3, postoupil Borisov.

Dinamo Záhřeb - Ludogorec Razhrad (Bul.) 3:2 (1:2), první zápas 1:1, postoupil Záhřeb.

Slask Vratislav - Budučnost Podgorica 0:1 (0:1), první zápas 2:0, postoupil Slask.

Linfield (Sev. Ir.) - AEL Limassol 0:0, první zápas 0:3, postoupil Limassol.