Diváci v Příbrami viděli čtyři góly

ČTK, SportPlus
29. 3. 2006 18:58
Příbram - Fotbalisté Příbrami se v dohrávce 20. kola rozešli s Jabloncem smírně 2:2. Všechny branky padly u Litavky až po přestávce, hosté dohrávali v deseti bez vyloučeného Kučery.

Odpolední slunce hřiště u Litavky rychle vysušilo, a tak trávník byl v nečekaně dobrém stavu. Hráči měli snahu příznivých podmínek pro fotbal co nejdříve využít a od první minuty se snažili o zakončení.

Už v třetí minutě pálil jablonecký Hušek nad a odstartoval tak půlhodinu s řadou pokusů, které však skončily vesměs mimo tyče.

V hlavní roli byl především příbramský záložník Buryán. V 15. minutě vystřelil hlavou z těžkého úhlu nad, v 27. minutě se z podobného místa pokusil o dorážku, ale narazil na brankáře Boboka. Naposledy to Buryán zkusil střelou z levé strany o další dvě minuty později, ale branku znovu netrefil.

Hosté se pokoušeli prosazovat kombinačním fotbalem, ale k další střele mezi tyče se dostali až tři minuty před poločasem. Ale byla z toho hned slibná šance, v níž se ocitl Kiša. Jeho rána však vyběhnuvšího Pařízka nepřekvapila.

Už první poločas byl divácky zajímavý, ale po pauze začaly i padat góly. K prvnímu se dostali domácí už v 48. minutě: Grubrovu hlavičku sice dokázal Klapka z prázdné branky ještě odkopnout, ale Rieglova dorážka už skončila v síti. Domácí gól povzbudil a už v 51. minutě mohli náskok zvýšit, jenže Frejlachovu ránu Bobok vyrazil na roh.

Hosté ale přesto dokázali brzy srovnat a vrátit se do zápasu, když v 62. minutě Svátek obelstil na šestnáctce Navrátila. Jeho střelu sice ještě Pařízek stačil srazit, jenže pouze k Lafatovi, a ten ve skluzu přes Pennera vyrovnal.

Jenže v 71. minutě se už radovali zase domácí poté, co Buryán našel centrem před brankou Diveckého a dosud nejméně nápadný hráč příbramské sestavy se zblízka nemýlil.

Už z rozehrávky ale hosté vyrovnali podruhé a znovu u toho byl nezadržitelný Svátek, který se probil do trestného území a jeho střela přes Navrátila skončila znovu za Pařízkem. Svátek mohl zasadit Marile i třetí ránu, ale v 75. minutě z deseti metrů přestřelil.

Smutným hrdinou dnešního utkání byl domácí Buryán, který měl pět minut před koncem další šanci, jenže pět metrů před brankou znovu vystřelil mimo. Domácí se sice snažili v dramatické koncovce strhnout výhru na svou stranu, ale soupeř už bod uchránil. A to i přesto, že byl tři minuty před koncem po hrubém faulu vyloučen Kučera.

Výsledek:
Marila Příbram - FK Jablonec 2:2 (0:0)

Branky: 48. Riegel, 71. Divecký - 62. Lafata, 72. Svátek. Rozhodčí: Matějek - Kumstát, Wilczek. ŽK: Čupr, Divecký (oba Příbram). ČK: 87. Kučera (Jablonec). Diváci: 1523.
Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner - Buryán, Frejlach (89. Pilík), Riegel, Čupr (75. Pleško) - Divecký, Gruber (75. Klesa). Trenér: Tobiáš.
Jablonec: Bobok - Laciga, Zábojník, Hrotek, Kučera - Kiša (55. Jindřišek), Klapka (72. Kordula), Hušek, Weber - Svátek (90. Svojtka), Lafata. Trenér: Rada.