reklama

Diváci vypískali Henryho. A žádají Domenechovu hlavu

Raymond Domenech nemá ve Francii na růžích ustláno Raymond Domenech nemá ve Francii na růžích ustláno autor: Reuters
Henry: Když nehrajete dobře, musíte to očekávat

Praha - Ve Francii z toho už je v posledních měsících kolorit. Kdykoli hraje tamní fotbalová reprezentace domácí zápas, od úvodních minut fanoušci vypískávají trenéra Raymonda Domenecha a nabádají ho k odstoupení z funkce.

Ve středečním zápase, ve kterém Francouzi podlehli 0:2 mistrům Evropy ze Španělska, se na tom nic nezměnilo. Tentokrát však vedle Domenecha nezůstali ušetřeni ani hráči.

Do kabin je vyprovodil ohlušující pískot zaplněného Stade de France v Paříži a ušetřena nezůstala ani největší hvězda Thierry Henry, který v listopadové odvetě baráže s Irskem "pomohl" Francii po úmyslném zahrání rukou na světový šampionát.     

Čtěte také:
Češi prohráli pod Bílkem i potřetí. Skotsko - Česko 1:0
Slováci před MS zaváhali, doma podlehli Norsku

"Když nehrajete dobře, musíte to očekávat. Není to poprvé, kdy mám s takovouhle situací na Stade de France zkušenost," cituje agentura Reuters Henryho, který se v současnosti potýká se stálostí formy, kvůli které vypadl ze základní sestavy Barcelony.

Domenech: Nerozumím tomu

Naopak Domenech, jehož fanoušci ve Francii "vyhazují" od vypadnutí reprezentace v základní skupině na Euru 2008, nenašel pro chování diváků pochopení.

"Nerozumím tomu postoji. Hráči potřebují podporu diváků, když bojují. Prohrát doma sice není příjemné. Abyste však porazili Španělsko, potřebujete podat mimořádný výkon a dostat podporu od vlastních fanoušků. A to nebyl náš případ," zlobil se.

Přesto věří, že se výkony jeho týmu do startu šampionátu v Jižní Africe, který se uskuteční za tři měsíce, zvednou.

Góly, skluzy, hlavičky. Česko vs. Skotsko i další prestižní souboje Góly, skluzy, hlavičky. Česko vs. Skotsko i další prestižní souboje Prohlédněte zde

"Vůbec nemám obavy. Abyste porazili Španělsko, musí všichni zahrát na maximum svých možností, a to nebyl dnešní případ. Prohráli jsme po dvou chybách v záloze, ale viděl jsem od svých hráčů také několik zajímavých věcí," dodal Domenech.

Přitakával mu i španělský kouč Vicente del Bosque, jehož tým se poměří v kvalifikaci o Euro 2012 s Českem.

"Dokážou na světovém šampionátu předvádět dobré výkony. Pamatuji si, že před dvěma lety před Eurem to nebylo ani pro nás až tak ideální, a všichni víme, co se stalo," nechal vzpomenout na dva roky starý "evropský" triumf.

Capello: Terry to zvládl fantasticky

Steven Gerrard si podává ruku s Fabiem Capellem Steven Gerrard si podává ruku s Fabiem Capellem Foto: Reuters

Henry a spol. však nebyli jedinými hráči, na které domácí diváci ve středu večer pískali. John Terry, který hrál za reprezentaci Anglie poprvé od zveřejnění jeho nevěry, byl publikem ve Wembley vypískán v úvodu zápasu proti Egyptu. 

Oproti zápasu v Paříži na něj diváci pískali jen při jeho prvních dotycích s míčem a pak jej začali podporovat.

"Opravdu děkuji publiku za to, že ho podporovali. Po tom, co se mu stalo mimo hřiště, to byl pro něj velmi důležitý zápas. Zvládl to fantasticky," těšilo italského kouče Albionu Fabia Capella.

reklama