'Divadlo snů' v Manchesteru vidělo další fotbalové drama

FOTO Rudý ďábel Van Persie rozesmutnil bývalé spoluhráče
Největším šlágrem 10. kola Premier League byl souboj Manchasteru United s Arsenalem.
Van Persie se proti Arsenalu ukázal v tom nejlepším světle. Stačilo mu 158 vteřin, aby vstřelil gól, když využil chyby stopera Vermaalena.
Utkání ale nabídlo pěkné drama. Rooney nejprve neproměnil pokutový kop.
Pak sice v 67. minutě Evra vstřelil pojišťovací branku, ale o výhře United ještě zdaleka nebylo rozhodnuto.
3. 11. 2012 15:44
Fotbalisté Manchesteru United porazili ve šlágru 10. kola anglické Premier League Arsenal 2:1. Hosté dohrávali bez vyloučeného Wilshera. Chelsea večer pouze remizovala se Swensea 1:1.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United porazili ve šlágru 10. kola anglické Premier League odvěkého rivala z Arsenalu 2:1.

O branky vítězů, kteří se posunuli do čela soutěže, se podělili Van Persie a kapitán Evra. Za hosty snižoval v nastavení Cazorla v době, kdy už Arsenal hrál 20 minut bez vyloučeného Wilshera.

United o bod předskočili dosud vedoucí Chelsea, která přišla v 88. minutě o výhru 1:0 na hřišti Swensea, když Petra Čecha překonal Hernandez. Na třetím místě zůstal po remíze 0:0 s West Hamem United obhájce titulu - Manchester City.

Skóre otevřel bývalý kapitán Gunners

Van Persie, nejlepší střelec posledního ročníku a bývalý kapitán Arsenalu vstřelil klubu, za který nastupoval v předchozích osmi letech, branku už po 158 vteřinách. S centrem Rafaela si neporadil stoper Vermaelen a velkou chybou Van Persiemu desátou trefu za "Rudé ďábly" hodně usnadnil.

Těsně před přestávkou mohl zvýšit po ruce Cazorly kanonýr Rooney, svou penaltu ale poslal vedle pravé tyče. Sedmadvacetiletý útočník tak neproměnil již sedmý ze dvaceti pokutových kopů, které v anglické lize zahrával.

Rozhodl současný kapitán United Evra

Pětadvacet minut před koncem vytěsnil brankář Mannone další povedenou střelu Van Persieho, po následném rohu ale odcentroval Rooney a Evra vstřelil uklidňující branku na 2:0.

Nápor hostům znemožnilo vyloučení Wilshera po druhé žluté kartě, snížit dokázali až v nastavení díky Cazorlovi a na výhru na Old Trafford čekají už devět duelů.

Chelsea zaváhala ve Swensea

Chelsea se sice na hřišti velšského klubu ujala vedení v 61. minutě díky první brance letní posily Mosese, dvě minuty před koncem však přesně mířenou střelou k tyči nedal Čechovi šanci zakročit Hernández a srovnal.

"Blues" tak po porážce s Manchesterem United z minulého kola zaznamenali druhou bodovou ztrátu za sebou a svému přemožiteli z minulého kola přepustili vedení v tabulce.

Fulhamu pomohl vlastňák gólmana soupeře

Pětistý gól v Premier League sice zásluhou vlastní trefy Howarda oslavil Fulham, kvůli dvěma brankám záložníka Fellainiho ale nakonec remízu s Evertonem 2:2 zachraňoval až v poslední minutě. Liverpoolský tým využil překvapivé porážky Tottenhamu 0:1 s Wiganem a posunul se na čtvrté místo.

Sérii pěti ligových zápasů bez výhry přerušila Aston Villa a díky zásahu Agbonlahora vyhrála 1:0 nad Sunderlandem.

Ve večerním duelu nedokázali obhájci titulu - fotbalisté Manchesteru City - překonat defenzivu West Ham United a po remíze 0:0 na hřišti londýnského celku zůstal o bod třetí.